Didelis išgąstis vyrui: susirietė penis!

Augustė Špokaitė
Alfa.lt

Sukietėjimai ant penio ar skausmas erekcijos metu – rimtas dalykas. Jei vyras pastebi tokius savo kūno pokyčius, turėtų jų neignoruoti ir iškart kreiptis į gydytoją, mat tai gali būti pirmieji penio susirietimo požymiai. Nors jie nėra gyvybei pavojingi, bet gali sukelti daug psichinių problemų, ypač kai deformacija būna tokia didelė, kad trukdo atlikti lytinį aktą.

Į sukietėjimus reikia žiūrėti rimtai

Mazgelių pavidalo sukietėjimai vyro organe gali būti pirmieji penio išlinkimo požymiai. Medikai tokį reiškinį lotyniškai vadina induratio penis plastica. Ši liga pasireiškia penio susirietimu ar net įtrūkimu ir gali apsunkinti seksą arba padaryti lytinius santykius apskritai neįmanomus.

Daugumai vyrų tokia bėda sukelia stiprias fizines ir psichines kančias, praneša Vokietijos urologų draugija. 48 procentams vyrų su tokia anomalija nustatyta gili depresija.

Jungiamasis audinys tampa trapus, suskeldėjęs

Viena medikų hipotezė aiškina, kad jungiamojo audinio pažeidimų atsiranda dėl patirtų traumų. Anot jų, akytkūnio mikropažeidimai paverčia elastingą jungiamąjį audinį trapiu ir sueižėjusiu, su juntamais mazgeliais, kurie ligos eigoje susitraukia ir todėl sutrumpina ir išriečia penį.

Kiti ekspertai diskutuoja apie genetines ir imunologines tokio sutrikimo priežastis.

Dvi ligos fazės

Ligos eiga paprastai apima dvi fazes. „Iš pradžių, ūmiosios fazės metu, kyla tipiniai skausmai erekcijos metu ir penis susiriečia tik per erekciją. Antroji, stabilioji fazė, būna be skausmų ir deformacijos procesas sustoja, – aiškina vokiečių urologas profesorius Michaelis Sohnas. – 90 proc. su šiuo negalavimu susidūrusių vyrų maždaug po metų pereina į stabiliąją fazę. Klastingiausias šios ligos bruožas – tai, kad ji dažnai vyksta cikliškai ir po kurio laiko ar net kelerių metų vėl kartojasi.“

Dėl penio susirietimo kaltas uždegimas

Šis susirgimas retai pasitaiko iki 35 vyro gyvenimo metų. Deja, ligos priežastys dar nėra galutinai ištirtos. Egzistuoja tik kelios hipotezės. Susirgimo išeities taškas gali būti uždegiminė reakcija, kurią grubiai galima būtų palyginti su reumatu, aiškina urologas profesorius Michaelis Sohnas. Šios uždegiminės reakcijos palieka randus šiaip nepaprastai elastingame penio akytkūnio apvalkale, kurie nulemia deformacijas, nes randuotas jungiamasis audinys praranda dalį savo elastingumo.

Ekspertai spėja, kad tokių susirgimų pasitaiko dažnai

Kaip dažnai vyrams pasitaiko penio deformacijų, nėra žinoma. Urologai sako, kad su šia problema susiduria 3–9 procentai vyrų, tačiau jie spėja, kad tas skaičius gali būti didesnis, nes kai kurie jų gėdijasi kreiptis į gydytojus, o kiti su tuo susitaikė, nes nepatiria didelių seksualinių problemų.

Tik skausmas vyrus priverčia kreiptis į gydytoją

Dauguma vyrų be reikalo praleidžia daug laiko delsdami su savo negalavimu. Jie apsilanko pas urologą tik tada, kai per erekciją patiria stiprius skausmus ir penis jau būna susirietęs, aiškina ekspertas. Jis pataria pacientams per pirmąjį apsilankymą pas gydytoją atsinešti penio erekcijos būsenoje nuotraukų, kad gydytojui būtų lengviau nustatyti problemos mastą.

Šios ligos neįmanoma visiškai išgydyti, tačiau yra gydymo galimybių, kurios pagerina penio funkcijas. Terapijos būdus gydytojas aptaria su pacientu individualiai.

Medikamentai gydymo pradžiai

Ūmioje fazėje pacientas gauna medikamentų. Kai liga pereina į stabilią fazę be skausmų, kuri dažniausiai būna po metų, penis nustoja toliau deformuotis. Tada galima apsvarstyti galimos operacijos privalumus ir trūkumus. Penio išlinkimas iki 30 laipsnių kampo dar nereikalauja gydymo, teigia vokiečių urologai.

Nuo didelio išlinkimo gelbsti implantai

Pacientams, kurių penis susirietęs daugiau kaip 60 laipsnių kampu ir kurie kenčia dėl erektilinės disfunkcijos, urologai siūlo implantuoti hidraulinį penio protezą.

Nauji penio ištiesinimo būdai šiuo metu tyrinėjami Italijoje ir Ispanijoje. Vadinamasis penio tempiklis turėtų išlyginti randuotą audinį ir sumažinti penio deformaciją. „Pirmieji tyrimai davė teigiamų rezultatų“, – aiškina profesorius M. Sohnas.

liga, penis, sveikata, vyrai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai