Sveikatos sutrikimai vasarą gali ne tik sugadinti atostogas, bet ir paploninti piniginę

Vasarą visiems norisi mėgautis šiltojo metų laiko teikiamomis galimybėmis, planuoti išvykas, keliones, poilsį gamtoje ir tikrai nesukti galvos dėl sveikatos. Tačiau specialistai perspėja, kad ignoruodami netikėtai užklupusius sveikatos sutrikimus, rizikuojate ne tik prisišaukti rimtesnes bėdas, bet ir kaip reikiant paploninti piniginę.

„Vasarą žmonės dažnai linkę atsipalaiduoti, mažiau kreipia dėmesį į savo susirgimus, ilgiau delsia, kartais pamiršta net savo lėtinę ligą ir nusprendžia nebenaudoti gydytojo skirtų vaistų. Pastebime, kad susirgimai, su kuriais vasarą kreipiasi pacientai, dažnai yra net sunkesni nei kitu periodu“, - teigė mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė.

Pasak vaistininkės, viena pagrindinių pacientų grupių, kurių sveikata vasarą pastebimai suprastėja, – visi turintieji širdies ir kraujagyslių problemų. „Šiltuoju metų laiku, ypač per karščius, į vaistinę ateina besiskundžiančių širdies ritmo sutrikimais, galvos svaigimu, bendru silpnumu ar mieguistumu, itin sunkiais atvejais - net sąmonė pritemimu. Dažniausiai tokie simptomai būdingi vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau ir kitiems, turintiems silpnesnę širdį, verta įdėmiau įsiklausyti į organizmą“, – vasarą pasireiškiančio negalavimo simptomus vardijo „Camelia“ vaistininkė.

Kita nusiskundimų grupė – skausmas, traumos, įvairūs sumušimai ar sutrenkimai. „Daug laiko praleidžiame keliaudami, gamtoje, todėl dažniau patiriame sužalojimų. Tai ypač pasakytina apie vaikus. Ir taip, dalis pacientų kreipiasi operatyviai, o kiti, vien nenorėdami „susigadinti“ atostogų, ignoruoja net ir stiprius sumušimus, o kartais ir lūžimus. Jei traumos nėra rimtos ir pagalbos ieškoma laiku, dažnai pakanka vien profesionalaus vaistininko patarimo bei tinkamai parinktų nereceptinių medikamentų. O jei susižalojote rimčiau – vaistininkas jus tuoj pat nukreips pas gydytoją, tačiau svarbiausia – nedelsti“, - aiškino I.Garuckienė.

Kiti dažni sezoniniai negalavimai, atginantys į vaistinę – skrandžio veiklos sutrikimai, taip pat alerginės reakcijos. „Klaidingas ir tikrai pavojingas alergiją turinčių žmonių įsitikinimas, kad užtenka pakentėti, kol peržydės alergiją sukeliantis augalas ir viskas pasibaigs. Deja, bet alergijos sukelti padariniai išlieka ilgam. Įkvepiamų alergenų sukelta sloga, čiaudulys, dusulys, gerklės perštėjimas, ašarojančios akys, galvos skausmas ir nuovargis gali baigtis sinusitu, bronchų astma ar konjunktyvitu“, – vardijo mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ specialistė.

Specialistai taip pat pabrėžia, kad profesionalios vaistininko konsultacijos ne tik padeda išvengti komplikacijų, bet ir padeda sutaupyti. „Neretai vadovaudamiesi nuojauta, internetu ar artimųjų patarimais, nepasikonsultavę perkame preparatus, kurie nebūtinai tinka konkrečiai ligai. Situacija negerėja, tenka pirkti kitus vaistus ir taip išleidžiam kur kas daugiau nei reikėjo“, - patirtimi dalijosi mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė.

Pasak jos, yra daug galimybių apsipirkti racionaliai, sutaupyti vaistų, o ne sveikatos sąskaita. „Pirmiausia, supažindiname pacientus su visų preparatų, turinčių tas pačias veikliąsias medžiagas, kainomis. Kartais, priklausomai nuo gamintojo, kainos gali tikrai nemenkai skirtis. Taip pat visada siūlome atkreipti dėmesį į pasiūlymus lojalumo kortelę turintiems klientams“, - sakė vaistininkė I.Garuckienė.

„Bet kuriuo metų laiku užtenka žinoti pagrindinį principą – brangiausiai kainuoja savigyda“, - reziumavo - mažų kainų tinklo vaistininkė.

savigyda, sveika gyvensena, sveikata, sveikata vasarą, vasara

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai