Kaip susigrąžinti intymumą?

Jei seniai pastebite, kad jūsų intymus gyvenimas suteikia ne džiaugsmo, o tik vis naujų problemų – pradėkite jas spręsti tuojau pat! Pateiksim kelis patarimus, kurie padės triumfuojant susigrąžinti džiuginantį seksualinį gyvenimą.

Ar egzistuoja sekso norma?

Seksualinės terapijos specialistai laikosi nuomonės, kad atkreipti dėmesį į lytinio aktyvumo sumenkimą reikėtų tik tada, kai dėl to jaučiamas diskomfortas. Specialistai nelinkę seksualinį aktyvumą „matuoti“ sueičių gausa ar įvardinti konkrečių „normatyvų“. Juos labiau domina poros požiūris į tai, ko reikia abiems partneriams sveikiems santykiams palaikyti.

Seksualinių santykių klausimus reikėtų peržvelgti išimtinai konkrečioje situacijoje. Seksualinio potraukio nesutapimai gali būti partnerių norų, temperamento pasekmė arba lytinio potraukio sumenkimas. Kartais verta kreiptis į gydytoją, nes galimas dalykas jūsų seksualinis apetitas sumenko dėl vaistų ar ligos. Taip pat norą mylėtis gali sąlygoti sunki vaikystė, nesėkminga diena, stiprus stresas, laiko trūkumas, patirtas smurtas. Žmogaus lytinio aktyvumo svyravimai susiję su daugeliu dalykų.

Fiziniai prisilietimai – ne seksas

Nepamirškite apie fizinių kontaktų svarbą. Žmonės, kurių seksualinis potraukis sumažėjęs dažnai vengia bet kokios jausmų savo partneriui išraiškos. Iš tikrųjų fizinio kontakto nebuvimas sukelia tik negatyvius jausmus, t.y. partneris jaučiasi nemylimas, nepageidaujamas. Tad laikas sugalvoti jaunų sekso elementų. Paskaitykite sekso žinynų ar vadovų, pabandykite naujų pozų ir netikėtų sprendimų, pakeiskite vietą. Pavyzdžiui, nenusirenkite visų drabužių, persikelkite į vonios kambarį, prekybos centro persirengimo kambarį... Viskas tik vaizduotės ir šiokios tokios drąsos reikalas.

Savo jausmus galime perteikti bučiniais į žandą, kaktą, lūpas, lengvais prisilietimais prie rankų ar pečių, glostydami plaukus. Nebūtina demonstruoti labai didelės aistros, užteks ir šiltų, neįkirių prisilietimų. Abiems partneriams reikia jausmų demonstracijos, tačiau reikia suvokti, kad jūsų jausmų išraiškos kūno kalba dar nereiškia signalų būsimam seksui.

Pamilkite save

Ar seniai vaikščiojote namie nuogi, veidrodyje matėte žavų, seksualų žmogų? Skirkite laiko sau. Pavaikščiokite namie nuogi, tai padeda nesivaržyti savo kūno, pamilti save iš naujo, pamatyti savo privalumus.

Nudžiuginkite save sveikatinimo ar grožio procedūromis, nusipirkite naują rūbą, prisiminkite savo pasiekimus, susiraskite hobį, pasikvieskite draugų kompaniją pažaisti stalo ar lauko žaidimų, užsiimkite bet kokia veikla, kuriai ankščiau neskyrėte laiko. Savivertės jausmas daro didelę įtaką mūsų seksualiniam apetitui. Savęs nemylintis žmogus vangiai atsiduos jausmams, sugebės nuveikti ką nors romantiško ar patikėti, kad gali išties daug.

Nesimuliuokite jausmų

Nepamirškite rankų, turite daug panaudojamų galūnių! Stenkitės liesti vienas kitą švelniai, neįpareigojančiai, tiesiog siekite atsipalaiduoti ir patirti malonių pojūčių su savo partneriu. Tačiau nesistenkite dirbtinai siekti sueities ar orgazmo. Žmogus paprastai jaučia įtampą dėl įvykusių pasikeitimų – lytinio pajėgumo sumenkimo, dėl ko kyla nepasitenkinimas ir nepasitikėjimas savimi. Nereikėtų sprausti savęs į rėmus ir versti jausti tai, ko nejaučiat. Leiskite sau būti savimi, suteikite galimybę jausmams ir tiesiog atsipalaiduokite. Išlaisvinkite savo vaizduotę ir jums pavyks!

Laikas.lt

Naujausi komentarai
Marius
2010-11-07, 23:35
Bangele, labai teisingai
Li
2010-11-07, 12:20
stenkimes neprarasti to magisko traukos jausmo ir nereikes jo grazintis ;)
Mimi
2010-05-20, 11:47
pritariu bangelei. Bet pati kartais pavaidinu nes jauciu spaudima tai parodyti.
2010-05-19, 18:23
Pritariu minčiai, kad nereikia forsuoti įvykių, protingas partneris priims tave tokį koks esi, juk ir Maskvą ne per dieną pastatė :) kartais lėtai reiškia greitai :) kartais pats žaidimas yra įspūdingesnis už finalą, bet tai nereiškia, kad dėl to yra patirtas fiasko. Vienas kitą jaučiantiems žmonėms jausminga eiga gali suteikti nemažiau pojūčių, nei.......... :)
Pagarbiai
Karolis
2010-05-19, 13:47
Reikes meginti...
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai