Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą, šunys veikia kaip antidepresantas

Ekodiena.lt

Norite šaltą vakarą prisiglausti prie kažko švelnaus ar pūkuoto? O gal tiesiog pasiguosti dėl nevykusio pirmadienio ar bjauraus oro? Tokiais atvejais jūsų geriausiu draugu gali tapti mylimas augintis. Jis niekada jums nepasakys, kad dėl blogų minčių kaltas tik jūs pats ar, kad gana niurzgėti.

Paskutiniai užsienio mokslininkų tyrimai įrodė, kad kačių ir šunų šeimininkai vidutiniškai gyvena 4— 5 metus ilgiau nei likusioji žmonijos dalis. Gyvūnai vis dažniau pripažįstami kaip visaverčiai gydomojo proceso dalyviai. Jie padeda įveikti stresą, baimes, skausmą ir įvairias ligas.

Katės – skausmo gydytojos

Apie kačių ir žmogaus sveikatos ryšį kalbama labai daug metų. Jau nuo antikos laikų žmonės intuityviai jautė, kad katės turi gydomąją galią ir mielai su jomis „dalindavosi“ savo ligomis. XX a. buvo paskelbta daug mokslinių publikacijų, kuriose galima rasti įvairių tyrimų rezultatus, kur kalbama apie kačių poveikį sveikatai.

Tad kuo gi katės taip padeda mūsų sveikatai? Katės murkimas ir šiluma padeda atsiplaiduoti. Murkdama katė skleidžia nuo 20 iki 50 hercų dažnio garsus. Šis dažnis stabilizuoja nervų sistemą, mažina sąnarių ir galvos skausmus, gerina kraujotaką, slopina vidaus organų uždegimą, greitina žaizdų gijimą. Katės glostymas žmogui gerina nuotaiką bei sukelia teigiamas emocijas. Šiaurės Karolinos mokslininkai ištyrė, kad katės murkimas sustiprina kaulus net 20 proc.

Katės tiksliai nustato, kada sunegaluoja šeimininkas. Jos niekada nepradės žaisti su sunkiai sergančiais ligoniais, bet ilgai gulės šalia jų, darys letenėlėmis masažą. Žodžiu, bandys padėti. Jei pacientą buvo ištikęs širdies priepuolis, insultas ar daryta sunki operacija ir jėgų sugrąžinimui reikės daugiau laiko, „namų daktaras“ visada bus šalia. Jei augintinės nemylite, galite iš jos „daktariškų“ paslaugų nesitikėti – katė nenorės jums pagelbėti.

kate

Jei sergate ar negaluojate, katė dažnai bando susirangyti jums ant kelių arba skaudamos vietos. Mokslininkai nustatė, kad kiekvienas gyvas padaras turi savo biolauką, kuris keičiasi priklausomai nuo savijautos. Žmogaus ir gyvūno bendravimo metu jų auros rezonuoja ir sveika katė „išlygina“ nesveikuojančio šeimininko organo svyravimus. Taip keturkojis draugas mažina skausmą ir gali padėti išgydyti skaudamas vietas.

Mokslininkai kačių „gydomąją praktiką“ sieja su jų energijos ypatumais. Pastebėta, kad katės mėgsta gulėti ant televizorių, šaldytuvų, kompiuterių – prietaisų, kurie skleidžia neigiamas elektromagnetines bangas. Kuo didesnis šių svyravimų lygis, tuo laimingesnė katė: jos energetinei sistemai reikalingas neigiamas spinduliavimas.

Kolumbijos vaikų aplinkos sveikatos centro mokslininkai ištyrė, kad vaikai, turintys namuose katę, daug rečiau serga astma. Tai yra todėl, kad šie vaikai turi žymiai daugiau antikūnių nei vaikai, neturintys namuose katės.

Seniai žinoma, kad katės glostymas normalizuoja kraujo spaudimą: padidina per žemą ir pažemina per aukštą, tad mažėja ir infarkto rizika.

Užsienio šalyse sparčiai populiarėja kačių terapijos centrai, kuriuose žmonės už tam tikrą mokestį gali ateiti pažaisti su šiais gyvūnais, paglostyti ir pamyluoti.


Terapija šuns draugijoje

Šuo laikomas ištikimiausiu žmogaus draugu. Priešingai nei katėms, šunims nuolat reikia draugijos, dėmesio ir bendravimo. Už tai jie atsidėkoja besąlygiška meile ir atsidavimu.

Šunų terapijai, dar kitaip vadinama dogoterapijai, pasitelkiami specialiai apmokyti šunys, kurie turi būti švelnūs, draugiški, noriai bendraujantys, protingi, lengvai valdomi. Šiems šunims keliami ypatingai aukšti reikalavimai, kadangi jie dirba su depresija, autizmu ar psichikos ligomis sergančiais pacientais.

Visgi, „terapeutą“ galime turėti ir savo namuose. Svarbiausia, kad šuo neštų mums geras emocijas, nebūtų agresyvus ir piktas.

Jau seniai buvo pastebėta, kad šunys turi unikalią savybę – jie užuodžia vėžį. Užfiksuota nemažai mokslininkų tyrinėjimų ir žmonių istorijų, kuomet šie gyvūnai iš atpažįsta piktybinius auglius. 2010 m. lapkritį atlikto japonai atliko tyrimą su Labradoro retriveriais, kurio rezultatai parodė, kad šunys geba užuosti vėžį žmonių iškvėpto oro ir fekalijų mėginiuose. Mokslininkų teigimu, vėžio cheminiai junginiai cirkuliuoja po visą kūną, kas leidžia atlikti testus, kol liga nėra pažengusi.

Prieš keletą metų buvo atkreiptas dėmesys, kad keturkojai draugai užuodžia kiaušidžių vėžį. Vokiečių mokslininkų tyrimai parodė, kad šunys gali diagnozuoti ir plaučių vėžį. Ir visai neseniai tapo aišku, kad jie gali aptikti odos, pūslės, žarnų, krūtų vėžį. Gyvūnai užuodžia chemines medžiagas, kurias skleidžia sergančio žmogaus organizmas.

Prieš 30 metų JAV buvo įkurta Delta draugija, kurios pagrindinis tikslas – žmogaus ir gyvūno tarpusavio santykis ir įtaka sveikatai. Specialiai apmokyti šuneliai nuolat padeda pacientams ligoninėse, sanatorijose, senelių ir vaikų namuose bei kitose gydymo įstaigose. Po ilgų stebėjimo metų, įstaigos specialistai priėjo prie išvadų:

Šunys padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, ugdo kantrybę, tolerantiškumą bei empatiškumą;
Vyresnio amžiaus žmonės, turintys keturkojį draugą, lengviau susitvarko su kasdiene veikla ir buitimi, nei neturintys;

Atsakomybė už šunį išvaduoja izoliuotus žmones nuo rutinos, padeda išvengti depresijos, suteikia jėgų siekti įvairius tikslus;

Žmogus glostydamas šunį atsiplaiduoja, todėl sumažėja kraujo spaudimas bei pagerėja širdies veikla;
Žmonių turinčių namuose šunį, cholesterolio kiekis organizme yra mažesnis nei neturinčių;

Šunys paspartina gijimą ir reabilitaciją po sunkių operacijų, skatina psichikos ligonių socializaciją, padeda sergant Dauno sindromu, neuroze, cerebriniu paralyžiumi, autizmu, išsėtine skleroze, Parkinsono, Alzheimerio ligomis, epilepsija, esant psichologinio pobūdžio sutrikimams.

Šunys skleidžia stiprią gydomąją energiją. Kaip ir katės, jie gydo biolauku. Bendraudami jie atiduoda dalį savo energijos. Todėl bendravimas su šunimi puikiai veikia kaip natūralus antidepresantas.

Priešingai nei katės, šunys mėgsta ilsėtis tose vietose, kur teka teigiama ir gera energija. Todėl drąsiai galite statyti lovą toje namų dalyje, kur mėgsta miegoti šuo.


Žirgų terapija

Ši terapija ypatingai rekomenduojama žmonėms turintiems judėjimo sutrikimų. Jodinėti yra sveika, nes žirgas risnoja labai ritmingai, o žmogaus eisena taip pat yra ritminga. Šis panašumas veikia žmonių smegenis ir taip judesiai lengviau fiksuojami atmintyje ir įsimenami.

Žirgų terapija vadinama – hipoterapija. Ši mankšta puikiai tinka ne tik žmonės, turinties judėjimo negalią, bet tiesiog nuovargiui po sunkios darbo dienos įveikti. Hipoterapija taip gerina virškinimą, stiprina nervų sistemą, skatina bendravimo jausmą.

Jei neturite jokių sveikatos problemų vis vien galite išmėginti žirgų terapiją, tai puikus būdas išmokti suvaldyti emocijas ar tiesiog stiprinti nugarą.

Akvariumas namuose

„Travelodge viešbučių tinklas Jungtinėje Karalystėje siūlo klientams atsipalaiduoti kambariuose su akvariumu. Tai auksinių žuvelių terapija. Tyrimai rodo, kad 63 proc. šalies gyventojų prastai miega dėl patirtų stresų, o 58 procentai patvirtino, kad žiūrėjimas į akvariume plaukiojančias žuvytes prieš miegą padeda šią problemą išspręsti. Daktaras Mugfordas sako, kad ji teigiamai veikia žmogaus emocijas ir padeda atsipalaiduoti“, – rašoma žurnale Lietuvos sveikata.

Ramiai tyvuliuojantis vanduo ir iš lėto plaukiojančios žuvys ramina nervų sistemą ir padeda atsipalaiduoti.

Nenustebkite, jei vieną dieną gydytojas vietoj vaistų pasiūlys jums įsigyti kačiuką, šuniuką ar tiesiog įsirengti namuose akvariumą. Nebijokite tokių gydymo priemonių – gyvūnų intuicija nėra tik mitas. Tai moksliniais faktais pagrįsti sugebėjimai.


Naujausi komentarai
2023-08-20, 21:25
This is a very happy day of my life with the help PRIEST WISDOM has rendered to me by helping me to get my divorce husband back with his magic power and love spell. I was married for 8 years and it was so terrible because my husband was really cheating on me, and was seeking a divorce but when I came across the PRIEST WISDOM page https://supernaturalspell21.blogspot.com/   on the internet on how he helps so many people to get their ex back and help fixing relationships and make people happy in their relationships. i explained my situation to him and then seek his help but to my greatest surprise he told me that he will help me with my case and here i am now celebrating because my Husband has change totally for good he started begging me to forgive him that he is very sorry for everything, i was really surprised and was also happy, so that was how i forgive him and now we are living together happily than ever before and He always want to be by me and can not do anything without my present. I am really happy with my marriage, what a great celebration. Thank you to PRIEST WISDOM who helped me a lot, if you need his help you can contact him through email [email protected] Website https://web.facebook.com/PRIESTWISDOM11 call or WhatsApp +2348124644470
2023-08-20, 21:25
This is a very happy day of my life with the help PRIEST WISDOM has rendered to me by helping me to get my divorce husband back with his magic power and love spell. I was married for 8 years and it was so terrible because my husband was really cheating on me, and was seeking a divorce but when I came across the PRIEST WISDOM page https://supernaturalspell21.blogspot.com/   on the internet on how he helps so many people to get their ex back and help fixing relationships and make people happy in their relationships. i explained my situation to him and then seek his help but to my greatest surprise he told me that he will help me with my case and here i am now celebrating because my Husband has change totally for good he started begging me to forgive him that he is very sorry for everything, i was really surprised and was also happy, so that was how i forgive him and now we are living together happily than ever before and He always want to be by me and can not do anything without my present. I am really happy with my marriage, what a great celebration. Thank you to PRIEST WISDOM who helped me a lot, if you need his help you can contact him through email [email protected] Website https://web.facebook.com/PRIESTWISDOM11 call or WhatsApp +2348124644470
Aukščiausios kokybės GBL didmeniniam tiekimui.
Aukščiausios kokybės GBL didmeniniam tiekimui.
GBL pardavimas internetu JAV, 99,99% GBL skysčiai.
Pirkite Gbl Cleaner internetu JAV
Pirkite GHB miltelius internetu
Kur nusipirkti GBL Canada
Didmeninė prekyba GBL JAV
Pirkite Caluanie Muelear Oxidize Parteurize
JAV PAGAMINTA Pirkti Caluanie (sunkus vanduo)
Parduodamas JAV pagamintas Caluanie Muelear Oxidize (sunkusis vanduo).
Caluanie Muelear Oxidize Pagaminta JAV
Pirkti 99% žalios kalionės gaunamos iš Muelear oksidacijos
GBL tiekėjai JAV
Gbl Tiekėjai Kanada
Pirkite GHB miltelius internetu
Didmeninė prekyba GBL JAV, JK, Australija
GBL tiekėjai JAV, Kanada.
Pirkite gbl internetu JAV,
pirkti gbl naudokite Paypal
Pirkite GBL internetu
Parduodamas grynas GBL
Geriausia vieta pirkti GBL
Populiariausi automobilių valikliai gbl
Geriausias valiklis automobilio viduje

Kontaktas....

Telegramos kanalas.....: https://t.me/ghb_gbl_bdo_online

Telegramos ID @.....: N9C_DEALS

JAV/Kanada skambinti/teksti žinute: +1 813 575 0692
Pirkite Adderall tabletes,
Ketamino milteliai/skystis,
Nembutalis,
Crystal Meth,
Alprazolamas, oksikodonas, Opana 40 mg, Xanax batonėliai

Telegramos kanalas.....: https://t.me/ghb_gbl_bdo_online

Telegramos ID @.....: N9C_DEALS

JAV/Kanada skambinti/teksti žinute: +1 813 575 0692

*Jei ieškojote patikimiausios ir saugiausios vietos pirkti…
receptinius vaistus,
receptiniai vaistai,
didmeniniai receptai,
Užjūrio vaistinėse,
Viagra užsienyje,
steroidiniai vaistai,
Užsienio paštu užsakomi vaistai,
vaistinė su nuolaida užsienyje,
hidrokodonas, Percocet, oksikodonas,
Tramadolis, Morfinas, Oksikontinas, Lortabas,
Adderall, Xanax, xanax Ksalol, Ketaminas,
Opana, fentanilis. Roksikodonas, Norco, Diluadidas,
Subutex, Suboxone, Valium, Wockhardt, Wock,
Sirupas nuo kosulio, Actavis saugus ir diskretiškas internete be recepto ir 100% garantuotas pristatymas,
tada daugiau nesijaudinkite Jūsų Meds247 padės jums.
Greitas, saugus ir itin diskretiškas tarptautinis vaistų pristatymas tik geriausiomis kainomis internetu “ Taip pat parduokite….
Meth MDMA LSD MDA piktžolių heroinas kokainas DMT

Kontaktas..

Telegramos kanalas.....: https://t.me/ghb_gbl_bdo_online

Telegramos ID @.....: N9C_DEALS

JAV/Kanada skambinti/teksti žinute: +1 813 575 0692
PIRKTI NETURIUS PINIGUS INTERNETU

Pirkite netikrus pinigus internetu

Pirkite padirbtus pinigus iš patikimos parduotuvės ir nustokite gyventi nuo algos iki algos


Svetainė .....: https://www.properbills.com/

Telegramos ID @.....: P_bills

JAV/Kanada skambinti/teksti žinute: +1 813 575 0692

pirkti neaptinkamus netikrus pinigus,

pirkti tikrą ir netikrą pasą internetu,
pirkti neaptinkamus netikrus pinigus,
pirkti tikrus ir padirbtus vairuotojo pažymėjimus,
kur nusipirkti netikrų dolerių banknotų,
kur nusipirkti padirbtų kupiūrų,
kur nusipirkti netikrų kupiūrų,
pirkti padirbtus banknotus,
kur nusipirkti netikrų banknotų,
kur galiu nusipirkti netikrų dolerių kupiūrų,
kur nusipirkti padirbtų banknotų
Pirkite padirbtus eurų banknotus
Pirkite netikrus eurų banknotus internetu
Kur nusipirkti netikrų Didžiosios Britanijos svarų
Parduodami netikri banknotai JK
Parduodami netikri banknotai
parduoti padirbtus eurų banknotus
parduoti padirbtus banknotus
Kur nusipirkti netikrų eurų kupiūrų
Kur britų svarų
Parduodami netikri banknotai Vokietija
Kinijoje parduodami padirbti banknotai
Pirkti valiutos kupiūras Japonijoje
Kur nusipirkti euro banknotų internetu
parduodami netikri pinigai
pardavimui skirti pinigai
parduoti netikrus pinigus
pinigų pardavimui
parduodamas pinigų medis
parduodami neaptinkami netikri pinigai
parduodami tikri pinigai
konfederacijos pinigai parduoti
parduodami teisėti netikri pinigai
Parduodama konfederacijos valiuta
parduodami aukštos kokybės netikri pinigai
parduodami kokybiški netikri pinigai
Parduodami aukštos kokybės neaptinkami padirbti banknotai
valiuta parduodama
parduodami banknotai
geriausi parduodami padirbti pinigai
Parduodu netikrų pinigų spausdintuvą
parduodami netikri pinigai, kurie atrodo tikri
valiutos prekiautojai šalia manęs
parduodami neaptinkami netikri pinigai
parduodami aukštos kokybės neaptinkami netikri pinigai
užsienio valiuta parduodama
parduodami tikri netikri pinigai
parduodami pasaulio banknotai

svetainė.....: https://www.properbills.com/

Telegramos ID @.....: P_bills

JAV/Kanada skambinti/teksti žinute: +1 813 575 0692
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai