Aktualios muzikos gidas (8): Markas Palubenka, Crystal Castles, Animal Collective ir kt.

Karolis Vyšniauskas
Nuotraukoje - Markas Palubenka ir 96WRLD

Šios savaitės grojaraštis – kaip niekada kreivas, nepatogus ir elektroninis.

Markas Palubenka x 96WRLD promo

Du talentingi Vilniaus vaikinai, vienas jau neblogai žinomas, kito eilė dar ateis po metų-dviejų, ant galvų užsidėjo kepures ir puodus, užsidegė žvakę, pasiėmė alaus ir paeksperimentavo. Miša Skalskis aka 96WRLD ir šiaip jau nemažai kompiuterizuotas Marko dainas perkėlė dar toliau skaitmenos link. Į ką visa tai pavirto išgirsime jau šį savaitgalį festivalyje „Satta Outside“, o kol kas – kad maža nepasirodytų, penkių minučių tyzeris:
Animal Collective – Today's Supernatural

Po to, kai 2009-aisiais neopsichodelikos eksperimentatoriai iš Baltimorės išleido albumą „Merriweather Post Pavilion“, jų pečius užgulė sunkus lūkesčių akmuo. Albumas buvo taip gerai įvertintas, kad bet kokia nauja „Animal Collective“ kūryba sunkiai galėjo jam prilygti. Ką tokioje situacijoje daro ši grupė? Nekreipia dėmesio ir rašo dainas toliau. „Today's Supernatual“ parodė, kad jaudintis neverta – jie vis dar siūlo rytdienos muziką, kurios jūsų tėvai ir, deja, draugai nesupras, bet jūs paslapčia mėgausitės:
Grizzly Bear – Yet Again

Bruklino indie kompanija „Grizzly Bear“ yra viena retų šiandienos roko grupių, sugebanti šį žanrą išrasti iš naujo ir nustebinti. Rugsėjį jie išleis tris metus laukiamą albumą „Shields“, kurį praėjusią savaitę pristatė kūriniu „Yet Again“. Aukščiausiai kritiškumo kartelę muzikai keliantis portalas „Pitchfork.com“ įtraukė „Yet Again“ į „Best New Music“ rubriką. Didelis įvertinimas:
Crystal Castles – Plague

Elektrogotų duetas sugrįžta toks pat raganiškas, kokį ir esame įpratę jį matyti. i know what im gonna be playing when i have sex now - po „Plague“ įrašu rašo „YouTube“ komentatorius ir surenka 45 like. Kažko laukia brutali naktis.
Mouse on Mars – Polaroyced

„Satta Outside“ organizatoriai saviironiškai kvietė „nevaryti į „Sattą“, nes negirdėjai 85 proc. grupių“. Vokietijos elektronikos duetas „Mouse on Mars“ yra, vėl gi pačių organizatorių žodžiais kalbant, „bene solidžiausi svečiai „Satta Outside“ istorijoje“, tačiau ir jie daug kam iš potencialių festivalio svečių patenka tarp tų 85 proc. 

Laiko susipažinti - dar visa savaitė. Pradėti galima nuo vasario pabaigoje pristatyto singlo „Polaroyced“ o paskui pereiti prie viso puikaus šiųmečio albumo „Parastrophics“.
G&G Sindikatas – BestYja

Vilniečiams ši vasara dosni – „Vienuolyno kiemas“ ir „Vasaros terasa“ bene kiekvieną savaitę siūlo po nemokamą Lietuvos grandų koncertą. Ateinančią savaitę, antradienį, „Vienuolyno kieme“ gros pastaraisiais mėnesiais visur matomi, bet, panašu, publikai vis dar neatsibostantys reperiai „G&G Sindikatas“. Jei ateisite anksčiau nei oficiali koncerto pradžia (20 val) ir prasibrausite arčiau scenos, galėsite kelti rankas pagal „BestYją“ ir kitus ausis kaitinančius Sindikato kūrinius.
The Ball & Chain – Gera

Jurgis ir Erica važiuoja on a bicycle for two. Jurgis groja gitara, Erica dainuoja Lietuvos estrados šlagerį. Ar to pakanka pavergti širdis? Taip! 

Labiau neįpareigojančios atgaivos nuo sunkių „Animal Collective“ ar „Crystal Castles“ ritmų nesugalvosi:


 


Aktualios muzikos gidas – iniciatyva, skirta supažindinti skaitytojus su šiuo metu svarbia išgirsti muzika. Kiekvieną sekmadienio vakarą jūsų lauks 7 šviežios arba senos, bet iš naujo aktualios dainos. Dainas kruopščiai atrenka ir aprašo „Laikas.lt“ muzikos redaktorius Karolis.

Ankstesnių savaičių gidus galima rasti paspaudus šią nuorodą.

96WRLD, Animal Collective, Crystal Castles, G&G Sindikatas - BestYja, Grizzly Bear, Markas Palubenka, Miša Skalskis, Mouse on Mars, The Ball&Chain

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai