Norite gyventi ilgiau ir sveikiau? Yra daugybė būdų tai pasiekti: pakankamas vandens vartojimas, kokybiškas miegas, sveika mityba. Tačiau, jei norite dar labiau padidinti savo ilgaamžiškumą, apsvarstykite galimybę įtraukti žaliąją arbatą į savo kasdienį ritualą. Dietologė Nisha Melvani teigia, kad šis žemiškas gėrimas yra geriausias pasirinkimas ilgesniam gyvenimui. Sužinokite, kaip žalioji arbata gali padėti jums gyventi ilgiau, ir gaukite patarimų, kaip ją vartoti daugiau.
Žalioji arbata – ilgesniam gyvenimui: mažina oksidacinį stresą
Žalioji arbata garsėja savo gebėjimu kovoti su oksidaciniu stresu. Oksidacinis stresas atsiranda dėl laisvųjų radikalų, nestabilių molekulių, pažeidžiančių sveikas ląsteles, kaupimosi. Tai gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant prastą miegą, alkoholio vartojimą, fiziologinį stresą ir aplinkos taršą. Antioksidantai yra naudingi junginiai, neutralizuojantys laisvuosius radikalus, todėl jie tampa nekenksmingi ir apsaugo jūsų ląsteles.
Žalioji arbata yra gausi antioksidantų. Joje ypač daug epigallokatechino-3-gallato (EGCG), polifenolio tipo antioksidanto. „Žaliosios arbatos antioksidantai, ypač EGCG, palaiko ilgaamžiškumą, mažindami oksidacinį stresą ir stiprindami natūralią organizmo apsaugą“, – sako Melvani.
Ji taip pat apsaugo jūsų ląstelių mitochondrijas, kurios gamina energiją, reikalingą jūsų ląstelėms funkcionuoti. Be to, žaliosios arbatos antioksidantai „mažina uždegimą, DNR pažeidimus ir palaiko ląstelių atstatymą, o tai padeda sulėtinti senėjimą ir apsaugo nuo lėtinių ligų“, – aiškina Melvani. Visi šie poveikiai kartu gali išsaugoti ląstelių sveikatą ir sumažinti sisteminį uždegimą, o tai gali prisidėti prie ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo, pažymi Melvani.

Lėtina ląstelių senėjimą
Žaliosios arbatos antioksidantai, stabdydami oksidacinį stresą ir uždegimą, taip pat naudingi jūsų ląstelių ilgaamžiškumui. Tai labai svarbu norint atitolinti ląstelių senėjimą, kuris yra pagrindinis senėjimo mechanizmas.
Ląstelių senėjimas įvyksta, kai ląstelės visam laikui nustoja dalytis. Nors tai yra natūralus procesas, didelis oksidacinio streso lygis gali pagreitinti ląstelių senėjimą, todėl kaupiasi senstančios ląstelės. Tai kelia problemų ilgaamžiškumui, nes senstančios ląstelės išskiria uždegimines molekules, prisidedančias prie audinių pažeidimo ir senėjimo, sako Melvani.
Žaliosios arbatos antioksidantai (ypač EGCG) padeda sulėtinti ląstelių senėjimą, mažindami oksidacinį stresą. Tai sumažina lėtinį uždegimą, pagerina audinių funkciją ir sustiprina ląstelių atstatymą, taip palaikydami ilgesnį gyvenimą, pažymi Melvani.
Palaiko žarnyno sveikatą
Žarnynas veikia daugelį mūsų sveikatos aspektų, įskaitant psichinę funkciją, imunitetą ir ilgaamžiškumą. Žalioji arbata nusipelno vietos žarnyną stiprinančių produktų sąraše. „Žaliosios arbatos antioksidantai gerina žarnyno sveikatą, palaikydami naudingas bakterijas, mažindami žarnyno uždegimą ir stiprindami žarnyno barjerą“, – sako Melvani. Rezultatas? Mažesnis sisteminio uždegimo lygis, sustiprintas imunitetas ir pagerėjusi medžiagų apykaitos sveikata, o visa tai yra susiję su ilgesniu gyvenimu.
Matcha ar žalioji arbata ilgesniam gyvenimui?
Jei jums labiau patinka matcha nei įprasta žalioji arbata, jums pasisekė. „Matcha suteikia tą pačią naudą kaip ir įprasta žalioji arbata, dažnai didesniu pajėgumu, nes vartojate visą lapą“, – sako Melvani. Tiesą sakant, matcha turi dar daugiau EGCG ir antioksidantų, siūlydama stipresnę apsaugą nuo oksidacinio streso ir uždegimo, sako Melvani. Tai daro ją puikia arbata ilgesniam gyvenimui, kaip ir įprasta plikoma žalioji arbata.
O kaip su kofeino neturinčia žaliąja arbata?
Kadangi žalioji arbata yra kofeino turintis gėrimas, ji gali būti netinkama tiems, kurie jautrūs kofeinui. Laimei, „kofeino neturinčios žaliosios arbatos versijos vis tiek gali suteikti ilgaamžiškumo naudą“, – sako Melvani. Pašalinus kofeiną iš žaliosios arbatos, lieka naudingi antioksidantai (įskaitant EGCG), kurie vis tiek palaiko bendrą ilgaamžiškumą. Kai kurie dekofeinizavimo metodai išsaugo daugiau antioksidantų nei kiti, tačiau kofeino neturinti žalioji arbata vis tiek turi daug naudos sveikatai ilgaamžiškumui, pažymi Melvani.
Įtraukdami žaliąją arbatą į savo kasdienybę, galite ne tik mėgautis puikiu gėrimu, bet ir žengti žingsnį ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo link.
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.