Now Reading
Plaučių uždegimo galima išvengti

Plaučių uždegimo galima išvengti

Plaučių uždegimo galima išvengti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, galima apsisaugoti skiepijantis.

Plaučių uždegimą (pneumoniją) – gali sukelti virusai, bakterijos ir grybeliai. Dažniausiai plaučių uždegimą sukelia pneumokokinės infekcijos sukėlėjas (Streptoccocus pneumoniae) ir Haemophilus influenzae B tipo (Hib) bakterijos.

Sukėlėjai plinta įvairiais būdais, tačiau dažniausiai galima užsikrėsti nuo sergančio čiaudinčio ar kosinčio asmens (oro lašeliniu keliu).

Didesnė rizika susirgti plaučių uždegimu yra mažiems vaikams (iki penkerių metų), senyvo amžiaus bei tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi dėl lėtinių ligų ar kitų sveikatos sutrikimų.

Skiepai nuo pneumokokinės infekcijos, Haemophilus influenzae B tipo, gripo, tymų, kokliušo yra efektyviausios profilaktikos priemonės.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Svarbu neužmiršti nespecifinių apsaugos priemonių, tokių kaip: vengti kontakto su sergančiu asmeniu; kosint ir čiaudint užsidengti burną; nedelsiant išmesti panaudotas vienkartines nosinaites; dažnai plauti rankas.

Daugiau patikimos informacijos apie uužkrečiamas ligas ir skiepus galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje www.ulac.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top