Now Reading
Sergantieji albinizmu – žmonės ir gyvūnai (foto)

Sergantieji albinizmu – žmonės ir gyvūnai (foto)

Sergantieji albinizmu - žmonės ir gyvūnai (foto)

Ekodiena.lt

„Albinizmas – įgimta būklė, kai odoje, plaukuose ir akyse nėra pigmento melanino. Taigi, oda būna visiškai blyški, plaukai balti ir akys raudonos spalvos. Bet ne visuomet. Kartais šia liga sergantis žmogus gali būti tiesiog šviesesnės odos, plaukų, akys ne visada būna raudonos – tai priklauso nuo pigmento kiekio“, – rašoma portale Dailymail.co.uk.

Akys gali būti raudonos, violetinio atspalvio, bet dažniausiai – žydros. Pasitaiko albinizmu sergančių žmonių, turinčių ir rudas akis. Dažnai albinosai turi regos sutrikimų.

Fotomenininkas Gustavas Lacerda nusprendė netradiciniu būdu parodyti tuos, kurie dažnai tampa atstumtaisiais dėl savo ligos – albinizmo. Menininkas ieškojo albinosų ir kvietė į savo fotostudiją. Tokią veiklą Lacerda pradėjo dar 2009-aisiais.

Kaip pasakojo menininkas, fotosesijos pradžioje beveik visi jaučiasi nejaukiai, tačiau įsibėgėjus darbui, jie atsipalaiduoja ir netgi ima didžiuotis savo išskirtinumu.

Yra pavyzdžių, kurie priverčia sergančiuosius albinizmu didžiuotis: 2010-aisiais Givenchy kūrybos direktorius Ričardas Tisci sulaužė nusistovėjusius mados standartus, pasikviesdamas tapti modeliu albinosą Stefaną Tomsoną, kurio fotosesijos sulaukė didelės sėkmės.

Albinizmu serga ne tik žmonės, šia liga serga ir gyvūnai. Būklės požymiai tokie pat, kaip ir žmonių.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt