-2.5 C
Vilnius
Penktadienis, 6 gruodžio, 2024

Šis vos kelių minučių metodas pagerins atmintį ir smegenų veiklą

Norint gyventi ilgą ir aktyvų gyvenimą, reikia dirbti su atmintimi. Mažai kas žino, bet atmintį galima pagerinti masažuojant pirštų galiukus. Tai gana paprastas ir greitas savipagalbos metodas. Ant mūsų rankų yra daug skirtingų refleksogeninių zonų ir taškų, su kuriais reikia dirbti. Jei norite pagerinti atmintį, koncentraciją ir dėmesį, tuomet turėtumėte masažuoti savo pirštų galiukus.

Kaip masažuoti pirštų galiukus, kad pagerėtų smegenų veikla ir atmintis

Pirštų galiukai yra sujungti su smegenimis, kad greitai perduotų informaciją į galūnes. Šioje zonoje yra taškų, kurie kinų liaudies medicinoje vadinami shi-xuan. Jie yra ant visų pirštų ir padeda greitai pagerinti nuotaiką ir padidinti aktyvumą. Taip pat šie taškai padeda atsikratyti mieguistumo ir nuovargio.

Masažo technika gana paprasta, nereikalauja papildomų priemonių – kremų ir aliejų. Pirštų galiukai turi būti masažuojami sukamaisiais judesiais po 60 sekundžių ant kiekvieno piršto.

Pirštų galiukų masažas padės:

  • sumažinti nuovargį;
  • sumažinti mieguistumą, daug kartų padidinti aktyvumą ir darbingumą;
  • pagerinti atmintį ir padidinti pažintinius gebėjimus;
  • pagerinti koncentraciją ir dėmesį.

Pirštų masažas - metodas pagerinti atmintį

Ką dar galima pagerinti masažuojant pirštus ir delną?

Masažas padeda ne tik gerinti atmintį ir koncentraciją. Masažuodami pirštus ir delną, taip pat pagerinsite kraujotaką rankose, sumažinsite rankų šalimą ar tirpimą. Įtempti rankų ir riešų raumenys, atsiradę nuo darbo prie kompiuterio ar panašios veiklos, taip pat atsipalaiduos. Pagerės ir riešų bei pirštų lankstumas bei judrumas.

Masažas veikia kaip relaksacija, mažindamas nervingumą, stresą ir nerimą, ypač jei jaučiate įtampą rankose ar pečiuose. Gera rankų masažo savybė yra ta, kad jis padeda geriau užmigti ir pagerinti miego kokybę.

Jei jaučiate skausmą rankose ar riešuose dėl artrito, karpalinio tunelio sindromo ar kitų priežasčių, švelnus masažas gali padėti jį sumažinti. Tačiau nepamirškite, kad esant stipriam skausmui būtina kreiptis į gydytoją ar fizioterapeutą. Masažas nėra vaistas nuo ligų, o tik vienas iš būdų sau palengvinti nemalonius pojūčius kūne.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://tsn.ua/
Gintarė Naruševičiūtė
Gintarė Naruševičiūtė
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.

Taip pat skaitykite: