Now Reading
Tradicijos ir naujienos „Skalvijos“ kino centro naujajame sezone

Tradicijos ir naujienos „Skalvijos“ kino centro naujajame sezone

Tradicijos ir naujienos „Skalvijos“ kino centro naujajame sezone

Rugsėjo 9 d. „Skalvijos“ kino centre oficialiai prasideda naujasis „Skalvijos“ sezonas. Kaip ir kiekvienais metais bus gausu įvairių kino festivalių, naujų repertuarinių filmų, bus premjerų ir klasikos vakarų. Kaip ir anksčiau pirmadieniais kviesime senjorus, o savaitgaliais į „Karlsono kiną“ – mažuosius žiūrovus.

„Skalvijos“ kino centras kasmet rengia tris kino festivalius. Septintąjį kartą (rugsėjo 23 – spalio 3 d.) vyks Vilniaus dokumentinių filmų festivalis, kuriame be pagrindinės ir konkursinės programų bus parodytos lenkų režisieriaus Paweło Łozińskio ir lietuvių dokumentikos klasiko Roberto Verbos retrospektyvos bei pristatyta specialioji programa „Meno pavidalai“. Festivalyje svečiuosis režisieriai: Nicolas Philibert‘as, Pawełas Łozińskis, Romanas Liberovas, Roy Lekus, Galina Jevtušenko, Davidas Kinsella.

Tik uždarius VDFF, spalio 7 d. prasidės Tarptautinis jaunųjų kino kūrėjų trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai “. Ypatingai margas skirtingomis filmų temomis ir šalių įvairove. Šių metų specialioji programa atkeliauja iš Libano. Įvyks ir jaunųjų Lietuvos operatorių, tik ką baigusių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, viešas diplominių darbų pristatymas.

Gruodžio pradžioje Naujojo Rusijos kino dienose kaip visad koncentruotai bus pristatyti paskutiniųjų metų rusų režisierių filmai.

Repertuaruose pasigesdama naujų meninę vertę turinčių filmų, „Skalvija“ vis aktyviau imasi kino platinimo. Lapkričio mėnesį planuojama išleisti Michaelo Hanekes filmą „Baltas kaspinas“, jau naujaisiais metais – Joanno Sfaro „Gainsbourg’as. Didvyrio gyvenimas“. Vaikai nuo spalio mėnesio galės pasižiūrėti naują prancūzišką animacinį filmą „Eleonoros paslaptis“ (rež. Dominique Monféry).

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Viena iš svarbiausių „Skalvijos“ kino centro veiklų – edukacija. Vėl renkami „Skalvijos“ kino akdemijos“ dokumentikos ir vaidybinio kino kūrimo kursai. Rengiami praktiniai kursai jaunimui ir suaugusiems. Be scenarijaus rašymo ir kino režisūros kursų, šiais metais siūlomos kino istorijos paskaitos „Žvaigždės istorija“, o besidominties aktoriaus profesija – „Darbas su kino aktoriumi“.

Daug gyvybės bus ir „Skalvijos“ galerijoje. Kiekvieną mėnesį bus eksponuojamos jaunų menininkų ekspozicijos, „Atvirame ekrane“ bus rengiamos savos kūrybos filmų peržiūros, vyks diskusijos apie kiną.
„Skalvijos“ kino centras siekia, kad ir naujajame sezone apsilankytų pats įvairiausias žiūrovas.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt