Now Reading
Uodus vilioja alų geriančiųjų kūno kvapas

Uodus vilioja alų geriančiųjų kūno kvapas

Uodus vilioja alų geriančiųjų kūno kvapas

Jei vasaros metu lauko kavinėje ar poilsiavietėje po ilgo žygio nusprendėte pagurkšnoti alaus, siūlytume pirmiau panaudoti turimas apsisaugojimo nuo uodų priemones. Sulauksite didžiulės kraujasiurbių atakos.

Prancūzijos Monpeljė universiteto Mokslininkų tyrimų centro komandos atliktas tyrimas parodė, kad 1-2 bokalus alaus išgėręs žmogus tampa patrauklesnis kraujasiurbiams, skelbia „Daily Mail“. Uodus vilioja kūno kvapas ir pakitęs išgėrusiojo kvėpavimas. 

Tyrimo hipotezę patvirtino mokslininkų Burkina Fase (Vakarų Afrikoje) „pasamdyti“ 2,5 tūkstančio „Anopheles gambiae“ uodų. Svarbu tai, kad alkoholis vartojimas visame pasaulyje, o dabar mokslininkams aišku, kad jis padidina riziką susirgti uodų pernešamomis ligomis.

Kad tai nustatytų, į pagalbą mokslininkai pasikvietė 25 savanorius, kurių amžius – 20-43 metų. Tyrimas vyko gana paprastai – kiekvienam „bandomajam triušiui“ išdalinta po 1 litrą „Dolo“ – vietinės afrikiečių gamybos alkoholinio gėrimo.

Stebėta, kiek pagautų, o vėliau paleistų uodų ši kompanija privilios. Kraujasiurbiai galėjo rinktis – skirsti į viršų, į gerai „įmaukusios“ kompanijos spąstus arba pasirinkti gaivesnes vieteles. Pastarąjį kelią pasirinko kas trečias, o likę 65 proc. buvo suvilioti žmogaus skleidžiamo kvapo.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Neatmetama ir tai, kad uodai išmoko alaus kvapą sieti kartu su alkoholio vartojimo metu padidėjusia žmogaus „negalia“ – mažesne ir lėtesne reakcija į įkandimus. Jei manote, kad dėl uodų puolimo kaltas tik prakaitas, teks jus nuvilti – geriančius vandenį savanorius uodai beveik nepuolė.

Mokslininkai tikisi panaudoti šį atradimą kovos su maliarija prevencijai. Nuo šios kraujasiurbių platinamos ligos visame pasaulyje kasmet miršta apie 780 tūkstančių žmonių.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt