Now Reading
Vyriausia pasaulio super manekenė: „Barzdą atidžiai maskuoju kiekvieną dieną“ (Foto)

Vyriausia pasaulio super manekenė: „Barzdą atidžiai maskuoju kiekvieną dieną“ (Foto)

Vyriausia pasaulio super manekenė: „Barzdą atidžiai maskuoju kiekvieną dieną“ (Foto)

Prieš 65 metus papuošusi „Vogue“ viršelį modelis Carmen Dell’Orefice vis dar yra podiumo karaliene ir nustelbia keturis kartus jaunesnias merginas. 80 metų moteris yra vyriausia pasaulio menekenė.

Carmen gyvenimas nestovi vietoje – fotosesijos, madų demonstravimas ir kuriamas biografinis filmas. O jis bus išties spalvingas: iš emigrantų šokėjų ir muzikantų šeimos kilusi manekenė, vos nemirė nuo karštinės, kai jai buvo 12 metų (būtent dėl ligos Carmen teko atsisakyti ir balerinos karjeros), o sulaukusi 13 jau pradėjo karjerą madų industrijoje.

Audringą gyvenimą mėgusi Carmen buvo ištekėjusi 3 kartus, eilę kartų bankrutavusi, vos neapsigyvenusi gatvėje ir 65 metus metus vaikščiojo podiume.

Užimtas manekenės grafikas

Kalbėdama Carmen šypsosi, jos ilgos blakstienos tiesiog atima žadą, tačiau manekenė skundžiasi sveikata. Amžius visgi daro savo – jai ramybės neduoda artritas. „Blakstienos natūralios… Kaip ir mano barzda! Jūsų žinai, barzdą atidžiai maskuoju kiekvieną dieną“, – pasakoja Carmen.

Per 65 metus Carmen piešė pats Salvadoras Dali, o Marlene Dietrich jai plovė virtuvės grindis… Ji dirbo su ryškiausiomis mados pasaulio legendomis: Richardu Avedonu, Normanu Parkinsonu ir taip toliau. Su pastaruoju turėjo audringą romaną, kuris prieš beveik 25 metus padėjo Carmen karjerai sužibėti antrą kartą. „Viename vakarėlyje sutikau Normaną. Neieškojau senio, taip jam ir pasakiau, bet išėjo kitaip…“, – atviravo Carmen.

Tiesa, nors žurnalistai manekenę dažnai vadina arogantiška, pati Carmen atrodo gana paprasta ir nesusireikšminusi. Net fotosesijų nuotraukas laikė sumestas dėžėje po lova, kol vienas draugas įkalbėjo jas sutvarkyti… Rezultatas – asmeninė paroda Londone. Apie ją Carmen taip pat beveik nekalba – tiesiog nenori sureikšminti praeities. Nenori ir neturi laiko – dabar jos grafikas toks užkištas, kad sentimentams nelieka laiko. Fotosesijų daug, tačiau ne visos patinka pačiai Carmen: „Nemėgstu dizainerių, kurie bando man apvilkti odinės kelnes… Niekada jų nedėvėjau“, – pasakojo manekenė. Carmen jau laukia suplanuota dar viena „Rolex“ reklaminė fotosesija, madų demonstravimai, fotosesijos keliems žurnalams ir taip toliau.

Skaudi gyvenimiška patirtis

Carmen Dell’Orefice mados industrijoje yra tarsi tikra revoliucionierė: anksčiau manekenės į pensiją išeidavo 24 metų. Pati Carmen kurį laiką „buvo pensijoje“ nuo 1959 metų.

Sunkiausias etapas moters gyvenime buvo, kai ji antrą kartą ištekėjo už fotografo Richardo Heimanno. Santuoka buvo tokia komplikuota, kad manekenė pražilo 19 metų. Carmen vyrui pirko lenktyninius žirgus, dėl jo darėsi abortus (nes vyras nenorėjo vaikų…), tačiau galiausiai susilaukė mergaitės. Santuoka netrukus žlugo – visiškai atsakomybės neturėjęs vyras tiesiog išsigando. Ir trečioji santuoka vos nesibaigė tragiškai. Architektas Richardas Kaplinas, kaip vėliau paaiškėjo, buvo narkomanas. Jis ne tik pats vartojo, bet ir slapčia į narkotikų liūną įtraukė ir Carmen dukterį.

Žodžiu, vyrams ji buvo tik kaip pinigų šaltinis. Carmen mokėjo už vyrų pramogas, nuomojo apartamentus, pati išlaikė savo dukterį ir taip toliau. Vėliau jos gyvenime atsirado dar vienas vyras – tėvas, kuriam Carmen niekada nerūpėjo. Atsirado tada, kai pritrūko pinigų… Tačiau nieko nepaisydama, ji ėmė išlaikyti ir tėvą. Iki šiol pati negali tiksliai pasakyti, kodėl tėvui buvo tokia gera, tiesiog lakoniškai taria: „Jis mano gyvenime atsirado tada, kai man labiausiai reikėjo“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Įkvėpimo šaltinis jauniems

Nors daugeliui feminisčių Carmen yra tarsi pavyzdys, ji pati laikosi atokiau ir nuo moterų aktyvizmo. Kaip dėl moterų laisvės? „Prašau, „nelaisvinkite“ manęs. Gerbiu Gloria Steinem [žymi JAV feministė], bet niekada nenorėjau priklausyti jokiam judėjimui. Manau, kad pasiekus tam tikrą amžių, būtina dėvėti liemenėlę, nes nėra nieko baisesnio kaip nutįsusi krūtinė“, – požiūri dalijasi Carmen.

Jauniems žmonėms Carmen yra tarsi įkvėpimo šaltinis. Kai daugeliui atrodo, kad manekenės yra it princesės, Carmen visą gyvenimą nesiskyrė su siuvimo mašina ir, kiek įmanoma daugiau, stengėsi pati sau siūtis rūbus. Tiesa, dabar jau ne tiek daug, kaip anksčiau. Todėl, kad jos namuose viskas užversta popieriais: „Net naudodama kompiuterį negaliu atsikratyti popierizmo. Bankai amžinai ko nors reikalauja… Netgi dabar jie bando mane išspirti iš namų“.

O kaip meilės reikalai? „Kad ir ką turėčiau paaukoti, niekada neatsisakyčiau meilės“.

Laikas.lt
Pagal: Telegraph.co.uk

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt