Now Reading
Žinomi žmonės ruošiasi 5-ajai UNICEF misijai „Už kiekvieną vaiką“

Žinomi žmonės ruošiasi 5-ajai UNICEF misijai „Už kiekvieną vaiką“

Žinomi žmonės ruošiasi 5-ajai UNICEF misijai „Už kiekvieną vaiką“

UNICEF kartu su socialiai atsakinga televizija TV3 jau penktą kartą rengia gerumo misiją „Už kiekvieną vaiką“, į kurią tradiciškai kviečiami žinomi Lietuvos žmonės. Nuo pirmų dienų projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jubiliejinė misija reikalauja kaip niekada stipraus ir ypatingo pasirengimo, kadangi vykstama į vieną skurdžiausių pietryčių Afrikos valstybių – Mozambiką. Misijos dalyviams teks susidoroti su sudėtingų, staiga užplūdusių emocijų bangomis, susidūrus akis į akį su šios šalies žiauria kasdienybe.

Pirmasis į misiją pašauktas ir iššūkį pasiryžęs priimti – žinomas dainininkas Merūnas Vitulskis. Pasak jo, išgirdus, kad teks važiuoti į Mozambiką, neteko šios šalies ieškoti žemėlapyje: „Visą gyvenimą svajojau nuvykti į Afrikos gilumą, pamatyti kontrastų žemyną, kuriame paradoksaliai dera chaosas ir grožis. Šiuo žemynu įvairiapusiškai domėjausi, žinau problematiką, politinę situaciją. Dabar, kai atsirado galimybė prisidėti prie UNICEF misijos, dar daugiau skaitau, domiuosi, intensyviai ruošiuosi. Jokių baimių neturiu, nes svarbiausia – būti tinkamai emociškai ir psichologiškai pasiruošus tokiai kelionei ir išlikti atviram visoms naujoms patirtims“.

Paklaustas, kaip į tokį sprendimą reagavo antrojo vaikelio besilaukianti žmona Erika, M. Vitulskis patikino: „Ji nė nemėgino manęs sulaikyti. Priešingai – labai skatino ir palaikė. Mes abu kiek tik galim prisidedam prie įvairių socialinių projektų, ypač tų, kurie susiję su pagalba vaikams, todėl sprendimas atrodė visiškai natūralus.“

Anot dainininko, jam labai tiko ir misijai pasirinktas laikas, nes kaip tik tuo metu nebuvo suplanavęs jokių didesnių projektų ir koncertų: „Pats likimas viską taip sudėliojo, kad ramia širdimi galiu vykti. Ir tikrai žinau, kad tai bus didžiulė, neįkainojama patirtis. O man gyvenime sukrėtimų labai reikia, jie suteikia naujų idėjų reikalingų kūrybai. Manau negrįšiu toks, koks išvykstu.“

Pasak „UNICEF Lietuva“ vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės, ši misija – kaip niekad sudėtinga: „Mozambike net 2 milijonai vaikų yra našlaičiai – dauguma vaikų gyvena tiesiog vienui vieni arba juos augina garbaus amžiaus sulaukę seneliai. Net skaitant sukrečia istorijos, kai dideliame skurde gyvenantys seneliai augina 6 našlaičiais likusius anūkus iš kurių mažiausiam vos 5 mėnesiai. Didžiausias senelių rūpestis – kaip atitolinti mirtį, kad nors kiek paaugtų vaikai“.

Mozambikas – viena vargingiausių pasaulio valstybių, pagal pragyvenimo lygį užimanti 178 vietą iš 187 šalių. Skaičiuojama, kad ten daugiau nei pusė žmonių gyvena ties skurdo riba arba žemiau jos. Mozambike yra ir vienas didžiausių pasaulyje vaikų iki penkių metų mirtingumo lygis.

Kiekvienais metais dėl maliarijos, prastos mitybos, kvėpavimo takų infekcijų, ŽIV/AIDS, prastų gimdymo sąlygų, viduriavimo 26 000 gimusių vaikų neišgyvena iki pirmo mėnesio, 55 000 vaikų nesulaukia savo pirmojo gimtadienio ir 85 000 – savo penktojo gimtadienio. Šalies rykštė – daugiau nei 2 milijonai našlaičių.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

M. Vitulskis – ne vienintelis šios svarbios UNICEF misijos dalyvis. Kas bus kitos Lietuvos žvaigždės, išdrįsusios priimti šaukimą į svarbią misiją, organizatoriai pažadėjo atskleisti netrukus.

Per ketverius metus UNICEF organizuojamose misijose: Kambodžoje, Siera Leonėje Tanzanijoje ir Haityje, dalyvavo tokie žinomi žmonės, kaip dainininkas Marijus Mikutavičius, aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė, olimpiniai vice čempionai kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir boksininkas Evaldas Petrauskas, žurnalistė, televizijos laidų vedėja Beata Nicholson, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Giedrius Savickas, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Paaukoti Mozambiko vaikams galima jau dabar. UNICEF primena, kad skambindami trumpuoju numeriu 1891 (1,45 €), išgelbėsite vieno vaiko gyvybę, skambindami 1892 (2,90 €) – dviejų vaikų gyvybes. Daugiau paaukoti galima užsukus į internetinę svetainę www.unicef.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt