Now Reading
10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

Laikas.lt

Šerlokas Holmsas yra žymiausias visų laikų detektyvas, kurį pasauliui pristatė Britų rašytojas Seras Arturas Konanas Doilis. Knygos apie šį seklį yra nuolatos perleidžiamos, o kiekvienais metais sukuriamas bent vienas filmas A.K. Doilio apsakymų motyvais.

Lietuvoje šis seklys taip pat yra labai mėgstamas skaitytojų. Siūlome susipažinti su juo iš arčiau ir pateikiame jums 10 įdomiausių faktų apie Šerloką Holmsą ir jo bendražygį daktarą Vatsoną.

1. 1964 metais istorijos apie Šerloką Holmsą buvo antros pagal perkamumą po Biblijos.

2. Ar žinojote, kad Šerlokas Holmsas realiame gyvenime yra priimtas į Karališkąją Chemijos Draugiją kaip tikras asmuo? 2002 metais Draugija paskelbė Šerloką Holmsą garbės nariu.

3. Iki 1990 metų turistams norintiems surasti Šerloko Holmso muziejų Anglijoje tekdavo pavargti, mat visi muziejaus ieškodavo Kepėjų gatvėje 221B, vietoje, kur gyveno Šerlokas Holmsas. Deja, toks adresas buvo A. K. Doilio išmonė, o muziejus buvo įsikūręs Kepėjų gatvėje 239. Dėl šios priežasties 1990 metais muziejui išimties tvarka buvo suteiktas naujas adresas – Kepėjų gatvė 221 B.

4. „Elementaru, Vatsonai“ yra žymiausia ir daugiausiai cituojama Šerloko Holmso frazė, tačiau nedaugelis žino, kad ji niekada nebuvo ištarta. Arturas Konanas Doilis mėgo išsireiškimus „elementaru“ ir „mano mielas Vatsonai“, tačiau juos naudodavo atskirai. Ilgainiui Šerloko Holmso gerbėjai pradėjo vartoti išsireiškimą „elementaru, Vatsonai“ ir jis prigijo taip, kad dauguma galvoja jį iš tiesų egzistuojant.

5. Nors daugelis galvoja, kad dakataras Vatsonas buvo vienintelis Šerloko draugas, kuriuo jis pasitikėjo, tai nėra visiškai tiesa. Apsakyme „Baskervilių šuo“ Šerlokas pasiunčia Vatsoną šnipinėti, kas vyksta Baskervilių rūmuose, tačiau netrukus pats ten atvyksta, nepasitikėdamas daktaru. Kitame apsakyme Šerlokas apgauna Vatsoną, kad serga nepagydoma liga, nes netiki, kad jis išlaikys paslaptį, kad detektyvas iš tikrųjų yra sveikas.

6. Holmsas nuolatos kritikuodavo Vatsono rašymo stilių. Šerlokui nepatiko, kad Vatsonas bylas aprašydavo kaip istorijas, nuošalyje palikdamas mokslines detales.

See Also

7. Šerloko Holmso personažas buvo parašytas pagal vieną iš Arturo Konano Doilio profesorių universitete Džosefą Belą.

8. Pirmą kartą filme Šerlokas Holmsas pasirodė dar 1900 metais. Filmas netruko nei minutės. Manoma, kad Holmsas yra dažniausiai kine įkūnijamas personažas per visą istoriją. Iki šiol jau yra sukurta daugiau nei 220 filmų apie jį.

9. Microsoft Windowx XP operacinės sistemos klaidų panaikinimo programa vadinosi dr. Vatsonas.

10. Šerlokas turėjo brolį Maikroftą Holmsą, kuris buvo labai stambus ir sunkiai judėjo. Tačiau, kai kurie jo gabumai net lenkė brolį. Dėl savo kūno sudėjimo Maikroftas dirbo Britų žvalgybos pogrindyje ir operacijose nedalyvaudavo.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt