Pasaulyje yra daugybė prabangos objektų, kurių kainos atrodo sunkiai suvokiamos. Nuo nekilnojamojo turto iki meno kūrinių, transporto priemonių ir net prieskonių – kai kurių daiktų vertė siekia milijonus ar net milijardus dolerių. Šiame straipsnyje apžvelgiami brangiausi dalykai pasaulyje, kurie stebina ne tik savo kaina, bet ir unikalia istorija.
Brangiausia nekilnojamojo turto vieta pasaulyje – automobilių stovėjimo aikštelė!
Monakas jau seniai garsėja kaip prabangos sostinė, kur kvadratinio metro kaina gali siekti 5 250 dolerių. Tačiau yra vieta, kur nekilnojamojo turto kainos viršija visas ribas – tai automobilių stovėjimo vieta Honkonge. 2021 m. vieną tokią stovėjimo vietą itin prabangiame gyvenamajame komplekse Honkonge pavyko parduoti net už 1,3 mln. dolerių! Vidutinis stovėjimo vietos dydis Honkonge yra apie 12 kvadratinių metrų, tad skaičiuojant kvadratinio metro kainą ji viršija net 10 000 dolerių – daugiau nei bet kuris kitas nekilnojamojo turto objektas pasaulyje. Ir negali net pastatyti sofos!
Brangiausi dalykai pasaulyje: brangakmenis – istorinė karūnos puošmena
Vienas garsiausių ir brangiausių pasaulio deimantų – Koh-i-Noor, kurio vertė siekia 591 mln. dolerių. Tai 105 karatų brangakmenis, kuris puikuojasi Jungtinės Karalystės karališkojoje karūnos kolekcijoje. Deimantas buvo iškastas Indijoje, tačiau britai jį per kolonijinį laikotarpį atėmė iš tuometinio Indijos princo. Po karalienės Elžbietos II mirties Indijos vyriausybė vis garsiau reikalauja jo sugrąžinimo.
Brangiausi dalykai pasaulyje: brangiausias namas – karališkoji rezidencija
Nenuostabu, kad brangiausias namas pasaulyje yra Bekingemo rūmai Londone, kurių vertė siekia net 6,7 mlrd. dolerių. Tai ne tik Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos namai, bet ir turistų traukos centras. Rūmuose yra net 775 kambariai, tarp jų 19 valstybinių menės, 52 karališkieji ir svečių kambariai, 92 biurai ir 78 vonios kambariai.
Brangiausi dalykai pasaulyje: brangiausias parduotas paveikslas – ne „Mona Liza”
2016 m. Saudo Arabijos princas Badr bin Abdullah Al Saud sumokėjo net 450,5 mln. dolerių už Leonardo da Vinci paveikslą „Salvator Mundi”. Šis garsus Jėzaus Kristaus portretas, kuriame jis viena ranka laiko kristalinį rutulį, o kita laimina, dabar vertinamas jau 497,8 mln. dolerių. Vis dėlto pats brangiausias paveikslas pasaulyje išlieka „Mona Liza”, kurios vertė siekia apie 900 mln. dolerių, tačiau ji niekada nebus parduota, nes yra prancūzų tautinis paveldas.

Brangiausias automobilis – tik du egzemplioriai
2022 m. aukcione buvo parduotas 1955 m. pagamintas „Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé” už 143 mln. dolerių. Tai vienas iš vos dviejų kada nors sukurtų tokių modelio automobilių. Jo antrininkas vis dar priklauso „Mercedes-Benz” ir yra eksponuojamas muziejuje. Automobilis gali pasiekti net 299 km/h greitį, kas 1950-aisiais buvo neįtikėtina.
Brangiausias privatus lėktuvas – prezidentinis
Nors oficialiai „Air Force One” yra tik bet kurio lėktuvo, kuriuo skrenda JAV prezidentas, radijo šaukinys, iš tiesų yra du specialiai modifikuoti „Boeing 747”, kurių atnaujinimas kainuos 5,3 mlrd. dolerių. Tačiau privačiausias ir brangiausias asmeninis lėktuvas priklauso Rusijos milijardieriui Alisheriui Usmanovui – jo „Airbus A340-300” vertinamas tarp 350 ir 500 mln. dolerių.
Brangiausias prieskonis pasaulyje – šafrano auksas
Šafranas – vienas brangiausių prieskonių pasaulyje, kainuojantis daugiau nei 5 000 dolerių už svarą (apie 453 g). Tai ne tik delikatus, bet ir itin retas prieskonis, nes jis renkamas rankomis iš krokų žiedlapių. Norint surinkti vos vieną svarą šafrano, reikia daugiau nei 170 000 krokų gėlių!
Brangiausias dalykas pasaulyje – už Žemės ribų
Tarptautinė kosminė stotis (TKS) pripažinta brangiausiu kada nors sukurto objektu, kurio statyba kainavo net 150 mlrd. dolerių. Ji buvo statoma 12 metų ir nuo 2000 m. nuolat apgyvendinta astronautų iš skirtingų šalių, kurie atlieka mokslinius eksperimentus kosmose.
Šaltinis: https://money.howstuffworks.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.