Su terorizmu susiję pastarieji įvykiai, anot Europos teisėsaugos pareigūnų, tik įrodo, kad reikalingas kaip niekada stiprus policijos ir kitų tarnybų atsakas, paremtas valdžios atstovų aktyviais veiksmais. Tuo tarpu Lietuvos pareigūnų atstovai pasigenda aiškios politikų pozicijos stiprinti teisėsaugą.
Vladimir Banel, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas, paklaustas, kaip vertina aukščiausių Lietuvos vadovų veiksmus terorizmo grėsmės akivaizdoje, stebisi, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė saugumą sieja tik su mokymais.
„Vien su pratybomis ar simuliacijomis mes nieko nepasieksime, jei, kaip jau sakė ir Vidaus reikalų ministras, ir tarnybų vadai, neturime elementarių ginklų ar kitos amunicijos. Prasidėjus Rusijos veiksmams Ukrainoje, Prezidentė buvo kategoriška ir sakė, kad privalome pasiekti NATO valstybių lygį kiek įmanoma greičiau. Tuo tarpu dabar, būdama tiesiogiai atsakinga už teisėsaugą, ji nekalba apie jokias kompleksines saugumo priemones. Man kyla natūralus klausimas, ar Prezidentė neįvertina realios grėsmės, ar turi kitų tikslų“, – svarsto V. Banel.
Prancūzija,Vokietija, Didžioji Britanija jau ėmėsi tam tikrų priemonių ir rengiasi didinti pareigūnų skaičių. Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) naujoji prezidentė Angel Bosh Dubline vykusiame kongrese pabrėžė, kad visos valstybės narės turi imtis skubių veiksmų.
„Negalime leisti terorizmui sužlugdyti mūsų gyvenimų. Laisvos demokratinės visuomenės Europos piliečiai privalo būtų apsaugoti, o prieš tuos, kurie stengiasi sudrumsti ramybę, imtasi griežtų priemonių. Per atakas, reidus Paryžiuje ir kituose miestuose jau buvo sužalotas ne vienas pareigūnas, žuvo policijos šuo. O tai tik įrodo pareigūnų drąsą rizikuojant savo gyvybe ir sveikata tam, kad būtų apsaugoti kiti. Visi europiečiai gali būti dėkingi, kad mumis rūpinasi tokie drąsūs vyrai ir moterys“, – sakė A. Bosh.
V. Banel įsitikinęs, kad tiek Prezidentė, tiek kiti aukščiausi šalies vadovai bei politikai privalo suvokti grėsmes ir skirti reikalingus resursus teisėsaugos stiprinimui. „Dabar jau mums svarbūs ne tik kariuomenės tankai ar lėktuvai, bet ir vidinis saugumas, tai yra policijos, pasienio, kitų saugumo tarnybų stiprinimas, jų tinkamas aprūpinimas ginklais ir kita technika“.
EuroCOP prezidentė priduria, kad drąsių vyrų ir moterų negana. „Visų valstybių vadovų pagrindinė pareiga – pasirūpinti piliečių saugumu ir apsauga, o geriausias būdas tai padaryti – reikiamų policijos ir kitų atsakingų tarnybų resursų užtikrinimas. Baimė nesustabdys pavojaus ir joks planavimas ar žvalgyba negarantuos visiško barbariškų išpuolių užkardymo ateityje. Tik tinkamai finansuojama ir aprūpinta policija, teisėsaugos sistemos tarnybos kartu su visuomenės pagalba gali sumažinti galimybę tokioms atakoms ateityje“.
V. Banel teigimu, natūralu, kad tos šalys, kurios tiesiogiai susiduria su terorizmo grėsme šiuo metu imasi stiprinti policijos ir kitas saugumo pajėgas, tačiau Lietuvoje negalime laukti išpuolių, kad suvoktume grėsmės mastą.
Europos policijos konfederacija yra skėtinė organizacija, vienijanti 35 policijos profesines sąjungas, tarp kurių ir Lietuvos atstovus – Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą. Organizacija atstovauja beveik pusei milijono policijos pareigūnų 27 Europos šalyse, tokiose srityse kaip policijos bendradarbiavimas ar saugesnė darbo aplinka.
Laikas.lt – įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!