-0.5 C
Vilnius
Antradienis, 21 sausio, 2025

Kaip išvyti peles iš namų: naudingi patarimai

Deja, atšalus orams, daugelis namų tampa patrauklia prieglobsčio vieta pelėms. Šie maži graužikai ieško šiltos vietos gyvenimui – o jūsų namai gali būti tobula galimybė jiems.Tačiau pelės yra nepageidaujami svečiai. Jos ne tik gadina turtą, bet ir gali nešti ligas.

Kaip laikyti jas kuo toliau nuo namų, pasakoja RealSimple ir dalinasi keliais svarbiais patarimais, kurie padės atsikratyti graužikų ir užkirsti kelią jų pasirodymui namuose.

Uždenkite plyšius ir tarpus, kad pelės neturėtų per kur patekti į namus

Pelės gali prasiskverbti net per labai mažus plyšius. Įsitikinkite, kad jūsų namai yra saugūs ir be plyšių bei tarpų, pro kuriuos galėtų patekti pelės. Jei plyšys ar skylė leidžia jums įkišti pieštuką, tai pakanka, kad pelės galėtų patekti.

Norėdami to išvengti, naudokite plieninį tinklelį, kad uždarytumėte plyšius ir tarpus. Pelės negali pergraužti plieno, taigi tai bus patikimas barjeras. Užfiksuokite plieno vilną sandarikliu, kad išvengtumėte pažeidimų.

Padarykite erdvę aplink namą mažiau patrauklią

Išvalykite teritoriją šalia namo, kad pelės negalėtų slėptis šalia. Tam sukurkite 30 cm „pereinamą“ erdvę tarp namo ir bet kokių augalų. Tai privers peles jaustis nesaugias, ir jos greičiausiai pasirinks tik kitą vietą prieglobščiui.

Laikykite malkas kuo toliau nuo namo, surinkite nukritusius lapus ir apkarpykite augalus šalia pamato. Naudokite smulkų žvyrą, kuris taip pat neleis pelėms lengvai kasti urvų šalia pastato.

Pelės - kaip jas išvyti iš namų? Naudokite metalinį tinklelį

Naudokite kvapus, kurių pelės nemėgsta

Pelės turi aštrią uoslę, o tam tikri kvapai gali jas išgąsdinti. Veiksmingiausi yra mėtos, apelsino ir gvazdikėlių aromatai, kurie žmonėms paprastai patinka, ypač šaltuoju metų laiku.

Naudokite mėtos kvapo purškiklius aplink namą, ypač aplink duris ir langus, kad sukurtumėte papildomą barjerą. Pakartotinai purškite kelis kartus prieš šaltąjį periodą, kad išgąsdintumėte peles prieš prasidedant šaltam orui.

Mulčiuokite augalus žiemai

Mulčias gali tapti jaukiu pelių namu. Norėdami išvengti palankių sąlygų graužikams, uždėkite žieminį mulčą, kai dirvožemis užšąla. Tai apsunkins pelėms prieigą prie šaknų ir sėklų – ir jos ieškos maisto kitur.

Dažniau tikrinkite tylias vietas namuose

Pelės mėgsta atokias vietas, kuriose retai kas nors apsilanko, todėl reguliariai tikrinkite rūsius, spintas ir sandėliukus. Netvarka, daiktų krūvos ir sunkiai pasiekiamos vietos gali tapti idealia jų prieglobsčio vieta. Laikykite namus švarius ir tvarkingus, kad sumažintumėte galimybę pelėms pasirinkti šias vietas savo lizdams.

Laikykite maistą hermetiškuose induose Pelėms reikia maisto ir vandens, todėl sumažinkite prieigą prie jų. Laikykite maistą ir augintinių maistą hermetiškuose induose, pašalinkite trupinius, reguliariai siurbkite ir nuvalykite stalus.

Naudokite spąstus, kad pelės būtų pagautos

Kartais net geriausi prevencijos metodai negali visiškai apsaugoti namų nuo pelių, todėl verta naudoti spąstus. Šiandien yra daugybė spąstų tipų, tačiau klasikiniai spąstai yra humaniškiausias sprendimas, nes jie sunaikina graužiką akimirksniu. Spąstus galite dėti palei sienas.

Pelės - kaip jas išvyti iš namų? Spąstai

Palikite problemą profesionalams

Jei nei vienas iš metodų nepadėjo ir vis dar matote peles savo namuose, kreipkitės į profesionalus. Specialistai apžiūrės namus, nustatys pagrindinius pelių įėjimo kelius ir pasiūlys išsamų planą kovai su graužikais.

Pasinaudoję šiais patarimais, galėsite patikimai apsaugoti savo namus nuo pelių ir išlaikyti ramybę bei švarą savo aplinkoje.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://tsn.ua/

Redakcija
Redakcija
Laikas.lt - įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!

Įdomūs video:

Taip pat skaitykite: