-0.2 C
Vilnius
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024

Kaip prižiūrėti kambarinius augalus žiemą: 7 svarbūs patarimai

Žiema veikia ne tik sodo augalus, sąlygos mūsų namuose taip pat keičiasi, todėl kambarinių augalų priežiūra neturėtų būti tokia pati kaip šiltuoju metų laiku. Kambariniai augalai, kad ir kokie nelepūs jie būtų, atėjus šaltam orui, reikalauja papildomos priežiūros, todėl Woman&Home paprašė ekspertų papasakoti viską, ką reikia apie tai žinoti.

Sužinoti savo augalo poreikius ir laikytis priežiūros režimo – garantuotas būdas užtikrinti jo klestėjimą.

1. Kambariniai augalai mėgsta pakoreguotą apšvietimą

Vasaros saulė gali pakenkti augalams, tačiau žiemą, kai dienos trumpėja ir šviesos mažėja, svarbu užtikrinti pakankamą apšvietimą. Augalus reikėtų perkelti arčiau langų arba papildomai apšviesti lempomis.

Tai ypač svarbu sukulentams ir kaktusams, kurie mėgsta tiesioginius saulės spindulius ir kuriems šviesos trūkumas gali sukelti išstypimą. Pakankama šviesa yra gyvybiškai svarbi visiems kambariniams augalams, ypač vėlyvą rudenį ir žiemą.

2. Dažniau valykite lapus

Kadangi žiemą augalams reikia daugiau pastangų skirti apšvietimui, lapuočių valymas tampa dar svarbesnis. Vasarą gausios saulės šviesos dėka dulkių sluoksnis ant lapų nėra didelė problema. Tačiau žiemą, esant silpnesnei šviesai, dulkių kaupimasis gali pakenkti augalų sveikatai, todėl lapus reikia valyti dažniau.

Kambariniai augalai ir jų priežiūra žiemą. Valykite lapus

3. Laikykite juos atokiau nuo radiatorių ir skersvėjų

Jūsų augalai mielai bus atokiau nuo šilumos šaltinių ir skersvėjų. Augalai mėgsta pastovią temperatūrą be svyravimų.

Jie turėtų būti laikomi atokiai nuo vietų, kur gali būti veikiami šaltų vėjų, arba per arti radiatorių ir kitų šilumos šaltinių, kurie gali juos greičiau išdžiovinti.

4. Sumažinkite laistymo dažnumą

Vienas iš kambarinių augalų priežiūros žiemą privalumų yra tai, kad jiems nereikia tiek daug vandens, kiek vasarą, todėl galite mėnesį kitą atsipalaiduoti.

Augalai paprastai vasarą reikia daugiau drėgmės, nes dirva greičiau išdžiūsta. Dėl žemesnės temperatūros žiemos dirva išlieka drėgna ilgiau, todėl reikia mažiau laistyti. Įsitikinkite, kad viršutiniai keli centimetrai žemės yra sausi prieš vėl laistant žiemą.

Visada patikrinkite dirvą prieš laistydami, ypač kai pratinatės prie naujo režimo, jei nenorite, kad jūsų augalai būtų permirkę ir dėl to supūtų šaknys.

5. Kambariniai augalai neturėtų būti persodinti

Net jei žinote, kad augalus geriausia persodinti žiemą, venkite to daryti. Žieminis persodinimas gali smarkiai pakenkti augalams. Optimaliausias laikas persodinti – pavasaris ir ruduo. Taip pat nepamirškite šerti augalų trąšomis – reguliarus tręšimas laistant neturėtų pakenkti, o gali būti net naudingas, nes žiemą laistysite rečiau.

6. Dažniau tikrinkite, ar nėra kenkėjų

Jei leidote kai kuriems savo kambariniams augalams mėgautis vasaros saule lauke, greičiausiai netrukus kovosite su voratinklinėmis erkėmis ir kitais nekviestais ropojančiais svečiais.

Atminkite, kad kai kuriate idealias žiemos sąlygas savo kambariniams augalams, jos bus idealios ir vabzdžiams.

Geriausia šiuos augalus laikyti atskirai apie keturias savaites, tai yra trumpiausias daugelio kenkėjų gyvavimo ciklas. Tuo tarpu toliau tikrinkite kambarinius augalus, ar nėra vabzdžių, kaip ir vasarą.

Kambariniai augalai ir jų priežiūra žiemą. Patikrinkite ar nėra vabalų

7. Kambariniai augalai turėtų būti tręšiami rečiau

Trąšų kiekis, kurio reikia jūsų augalams, skirsis priklausomai nuo sezono.

Žiemą dauguma kambarinių augalų užmiega žiemos miegu, sulėtėja jų augimas ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Per didelis trąšų kiekis šiuo laikotarpiu gali sukelti nudegimus. Mažesnio kiekio naudojimas arba net tręšimo nutraukimas iki pavasario apsaugos augalus nuo streso.

Norėdami išvengti šio poveikio savo augalams, žiemą tręšimui naudokite praskiestą tirpalą.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://tsn.ua/

Edita Gavelienė
Edita Gavelienė
Esu Edita, atsakinga už sodas ir daržas rubriką Laikas.lt portale. Tikiu, kad rūpinimasis augalais gali pakrauti teigiama energija bei padėti atitrūkti nuo streso.

Taip pat skaitykite: