-0.2 C
Vilnius
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024

Kaip teisingai kvėpintis? 8 paslaptys padėsiančios ilgiau išlaikyti jų aromatą

Kvepalų užpurškimas – greičiausias jūsų grožio ritualo pabaigos akordas: vos lašas čia, vos šlakelis ten – ir jau einate. Net nesvarstote, kaip juos tepti, juk atrodo paprasta. Tačiau teisingas kvepalų naudojimas yra kur kas daugiau nei atrodo. Kvepalų purškimo vieta, kiekis ir laikymo sąlygos (pvz., drėgnoje vonioje) lemia kvapo ilgaamžiškumą ant odos ir buteliuke. Ieškote patarimų, kaip profesionaliai naudoti ir prižiūrėti savo mėgstamus kvepalus, kad jų žavesys išsilaikytų kuo ilgiau? Atraskite 8 esminius patarimus, kurie padės išmokti kaip teisingai kvėpintis ir drauge mėgautis mylimu kvapu visą dieną.

Venkite trinti kvepalus į odą

Turbūt matėte, kaip mama, močiutė ar draugės tepasi kvepalus ant riešų ir jas trinasi. Tai įprastas, bet klaidingas įprotis. Trinant kvepalus, viršutinės natos greitai išgaruoja, nespėdamos įsigerti. Taigi, kvapas neatsiskleidžia pilnai, prarandant tai, kas jus jame žavi.

Leiskite kvepalams lėtai susimaišyti su natūraliais odos riebalais – tai užtikrina ilgesnį ir individualų kvapo išsilaikymą. Trinant kvepalus, dėl trinties kylantis karštis gali pakeisti kvapą.

Kaip teisingai kvėpintis: purkškite ant pulsuojančių vietų

Atsižvelgdami į tai, kur purkšti kvepalus, orientuokitės į pulsuojančius taškus. Šios vietos, kur venos yra arčiau odos, leidžia lengviau jausti pulsą ir suteikia šilumos, kuri padeda kvapui pasklisti. Pavyzdžiui, purkškite ant riešų vidinės pusės, alkūnių kampuose, žemiau bambos, už ausų ir už kelių. Purškite arba tepkite kvapus šiose vietose (neįtrindami), kad kvapas išliktų visą dieną.

Kur laikote savo kvepalus, turi reikšmės

Jei esate panašūs į mus ir savo mėgstamą tualetinį vandenį laikote kaip puošmeną ant savo kosmetikos stalelio – jūsų laukia staigmena. Laikyti savo aromatus vonios kambaryje, kur su jais gali sąveikauti garai po kasdienio dušo, yra draudžiama. Vanduo, drėgmė ir staigūs temperatūros pokyčiai gali pakeisti kvepalų sudėtį ir sutrumpinti mėgstamo buteliuko tinkamumo laiką.

Be to, bet kokia šviesa (ypač saulės šviesa) gali suskaidyti kvepalų sudėtį. Kur turėtumėte laikyti savo kvepalus? Atsakymas: vėsioje, tamsioje, sausoje vietoje. Prieš palaidoję savo buteliukus spintoje, pabandykite juos įdėti į miegamojo komodos ar kosmetikos staliuko stalčių – arba tiesiog į dėžutę, kurioje buvo jūsų aromatas. Dauguma jų ir buvo sukurtos tam, kad jūsų kvepalai būtų laimingi ir saugūs ilgą laiką.

Kaip teisingai kvėpintis? Kvepalų laikymas

Purkškite į orą ir tada įeikite į savo kvepalų debesį

Ar kada nors buvote už kelių žingsnių nuo kažko ir pajutote, kaip per daug stipriai kvepia jo kvepalai? Nereikia kvėpintis tiek, kad jus užuostų net už kilometro. Svarbiausia, kad jūsų kvepalai kvepėtų maloniai, bet nebūtų per aštrūs ir būtų išsklaidyti visur, o ne sukoncentruoti vienoje ar keliose konkrečiose vietose.

Nešiodami kvepalus, norite, kad aromatas jus papildytų ir sustiprintų jūsų natūralų kvapą – o ne visiškai jį užmaskuotų. Vietoj to, kad purkštumėte kvepalus visur, užtepkite juos ant pulsuojančių taškų, tada atlikite tai, ką mes vadiname „purkškite ir ženkite“: purkškite kvepalus priešais save, tada įeikite į juos ir išeikite atgal. Tai paliksite lengvą sluoksnį ant drabužių ir įsitikinkite, kad esate pasikvėpinę nepersistengdami.

Nesivaržykite purkšti ant drabužių

Kalbant apie drabužius, šiek tiek kvepalų užtepti ant drabužių gali padėti išsilaikyti kvapui visą dieną – tiesiog įsitikinkite, kad tai nėra jautrus dėmėms audinys (pavyzdžiui, šilkas). Aromatas sąveikauja su audiniais kitaip nei oda, todėl jis tikriausiai kvepės lengviau arba šiek tiek kitaip.

Pabandykite purkšti šiek tiek kvepalų į orą ir pamojuokite savo drabužiais aplink jį arba purkškite šiek tiek ant palto ar švarko vidinio pamušalo. Rezultatas? Lengvas jūsų mėgstamų kvepalų dvelksmas, kuris keliaus su jumis, kad kur bebūtumėte.

Kaip teisingai kvėpintis: purkškite po dušo

Daugelis iš mūsų tepasi kvepalus kaip paskutinį žingsnį prieš išeinant pro duris, tačiau kvepalai iš tikrųjų geriau įsigeria į odą, kai ji šilta ir poros atsivėrusios. Todėl geriausia juos tepti po dušo, kai oda išdžiūvusi, bet vis dar šilta.

Pirmiausia sudrėkinkite

Kalbant apie sausą odą, kvepalai dažnai greitai išgaruoja ant labai sausos odos. Vietoje to, pabandykite purkšti jį ant lengvo bekvapio kūno losjono ar šiek tiek vazelino. Nors šie drėkikliai išlaiko jūsų odą minkštą ir švelnią, jie taip pat kvepalų aliejams suteikia galimybę kvapams išsilaikyti ilgiau.

Kaip teisingai kvėpintis? Kvepalų purškimas ant sudrėkintų vietų

Kaip teisingai kvėpintis plaukus?

Be pulso taškų, įprasta purkšti kvepalus į plaukus. Judant galvai ar pučiant vėjui, skleidžiasi jūsų kvapas. Tačiau ne visi kvepalai tinka plaukams. Alkoholiniai kvepalai (parfumas, kai kurie tualetiniai vandenys ar odekolonai) gali juos išsausinti. Todėl plaukams rinkitės grynus kvepalų aliejus arba vandens pagrindo formules.

P.S. Jei jūsų kvepalai tinka naudoti ant plaukų, galite pabandyti juos purkšti ant plaukų šepečio, o ne tiesiai ant plaukų, kad tepimas būtų tolygesnis.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://www.ipsy.com/

Gintarė Naruševičiūtė
Gintarė Naruševičiūtė
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.

Taip pat skaitykite: