-1.8 C
Vilnius
Pirmadienis, 17 kovo, 2025

Kodėl šaltyje taip rausta veido oda? Ekspertai dalijasi patarimais kaip rūpintis ja esant šalčiams

Šaltyje paraudusi veido oda – dažna problema, ypač žiemą. Šis paraudimas nėra tik estetinė problema; jis gali signalizuoti apie odos diskomfortą ir netgi pažeidimą. Supratimas, kodėl taip nutinka, ir tinkama odos priežiūra gali padėti išvengti nemalonių pojūčių ir išlaikyti sveiką veido odą net ir žemiausioje temperatūroje.

Kodėl šaltyje oda parausta?

Odos paraudimas šaltyje dažniausiai atsiranda dėl kraujagyslių susitraukimo ir vėlesnio išsiplėtimo. Kai temperatūra nukrinta, kūnas bando išsaugoti šilumą, todėl kraujagyslės susiaurėja, kad sumažėtų kraujotaka į odos paviršių. Tačiau staigus temperatūros pokytis, pavyzdžiui, pereinant iš šiltos patalpos į šaltą orą, gali sukelti staigų kraujagyslių išsiplėtimą, dėl kurio oda tampa paraudusi. Šis procesas ypač ryškus žmonėms, turintiems jautrią odą arba linkusiems į rožinę.

Kiti veiksniai, galintys prisidėti prie odos paraudimo šaltyje:

  • Vėjas. Šaltas vėjas gali dar labiau dirginti odą ir sustiprinti paraudimą.
  • Sausas oras. Žiemą oras būna sausesnis, o tai gali išsausinti odą ir padaryti ją jautresnę.
  • Saulė. Net ir žiemą saulės spinduliai gali pažeisti odą, sukeldami paraudimą ir kitus dirginimus.
Raustanti veido oda. Saulės poveikis žiemą

Kaip rūpintis veido oda esant šalčiui?

Tinkama odos priežiūra šaltyje yra itin svarbi, kad išvengtumėte odos paraudimo ir kitų problemų. Štai keletas patarimų:

  • Naudokite riebesnį drėkinamąjį kremą. Pasirinkite kremą, kurio sudėtyje yra riebiųjų rūgščių (pvz., ceramidų, hialurono rūgšties), kurios sudarys apsauginį barjerą nuo šalčio, vėjo ir drėgmės praradimo. Kremą tepkite bent du kartus per dieną – ryte ir vakare, o esant ypatingai šaltam orui – ir dažniau, prireikus. Kremas turėtų būti tepamas ant švarios ir sausos odos.
  • Apsauga nuo saulės. Net ir debesuotomis žiemos dienomis saulės spinduliai gali pažeisti odą. Naudokite apsaugos nuo saulės priemonę su aukštu SPF faktoriumi (bent 30 SPF) ir plačiu spektru (apsauga nuo UVA ir UVB spindulių). Tepkite ją prieš išeidami į lauką ir kas kelias valandas, jei būsite saulėje ilgiau.
  • Šiltas, geriausiai drungnas vanduo veido plovimui. Karštas vanduo gali išsausinti odą ir pažeisti odos apsauginį barjerą. Prauskitės šiltu, geriausiai drungnu vandeniu ir nenaudokite per daug karšto vandens. Po plovimo veidą nusausinkite švelniai, nenutrindami.
  • Švelnus valiklis. Pasirinkite švelnį, odai nealergizuojantį valiklį, kuris nepašalins natūralių odos aliejų. Venkite valiklių su alkoholiu ar stipriomis cheminėmis medžiagomis. Valykitės veidą du kartus per dieną.
  • Vidinė hidratacija. Gerkite daug vandens, kad oda būtų hidratuota iš vidaus. Taip pat svarbu subalansuota mityba, turtinga vitaminais ir antioksidantais.
  • Apsauga nuo vėjo. Dengiantys drabužiai, kepurė, šalikas ir akiniai nuo saulės padės apsaugoti veidą nuo vėjo, šalčio ir saulės.
  • Ribokite alkoholio ir kofeino vartojimą. Šios medžiagos gali dehidratuoti odą ir pabloginti jos būklę. Stenkitės vartoti saikingai.
  • Drėkinamosios kaukės. Kartą ar du kartus per savaitę naudokite drėkinamąsias veido kaukes, kurios padės atkurti odos drėgmę ir sumažinti sausumą.
  • Profesionali pagalba. Jei turite problemų su odos paraudimu, sausumu, dirginimu ar kitais odos negalavimais, konsultuokitės su dermatologu, kuris galės rekomenduoti individualų odos priežiūros planą ir tinkamas priemones.

Laikantis šių paprastų patarimų, galite išlaikyti sveiką ir gražią veido odą net ir žiemą. Atminkite, kad odos priežiūra yra individuali, todėl eksperimentuokite ir raskite tai, kas tinka būtent jūsų odos tipui.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://www.healthline.com

Augustė Valiukaitė
Augustė Valiukaitė
Esu Augustė Valiukaitė - tikra sveikos gyvensenos fanė! Rašau aktualius bei naudingus straipsnius sveikatos ir grožio temomis. Mano straipsniai išsiskiria išsamumu ir aktualumu, skaitytojus supažindins su naujausiomis sveikatos priežiūros tendencijomis, grožio industrijos naujovėmis bei emocinės gerovės principais. Vertinu sąmoningą požiūrį į kūno ir proto puoselėjimą, todėl raginu savo skaitytojus nebijoti keistis ir ieškoti naujų asmeninio tobulėjimo galimybių.

Įdomūs video:

Taip pat skaitykite: