Sudarykite savo vaikui geriausią porą pagal jo asmenybę. Savo knygoje „Šiuolaikinis šuo“ žinomas psichologas ir šunų ekspertas Stanley Corenas teigia: „Naminiai gyvūnai suteikia vaikams galimybę pažinti, praktikuoti ir domėtis gyvų būtybių puoselėjimu.“ Vis dėlto kiekvienas vaikas ir šunų veislė turi skirtingas asmenybes, todėl tam tikros veislės tinka (ir netinka) tam tikriems vaikams. Pasak Coren, „apskritai kalbant, nedideli šunys kompanionai, tokie kaip pomeranai, mopsai ir Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, gerai sutaria su visais vaikais, nes yra tolerantiški, draugiški ir per maži, kad padarytų kokios nors žalos“.
Maksimaliai išnaudokite savo vaikų galimybes mokytis, mylėti ir augti, naudodamiesi toliau pateiktais pasiūlymais renkant jiems tobulai tinkantį keturkojį bičiulį.
Šūnų veislė aktyviems vaikams
Puikus žaidimų partneris: Nėra geresnio būdo paskatinti savo atletišką vaiką įtempti raumenis nei su tokia pat atletiška veisle, pavyzdžiui:
Labradoro retriveriai. Jie norės dalyvauti beveik kiekvienoje fizinėje veikloje, kurioje dalyvauja jūsų vaikas, pradedant sportavimu ir baigiant plaukimu. Bokseriai taip pat yra labai atletiški ir garsėja stipriu ryšiu su įvairaus amžiaus vaikais. Mažesnio dydžio sportiškiems šunims Coren siūlo kokerspanielius.
Netinkamas pasirinkimas: buldogai nėra labai aktyvūs, jie mieliau miega ir ėda, o ne vaikšto ir bėgioja.
Mėgstantiems protinę veiklą tinkanti šūnų veislė
Puikus žaidimų partneris: standartinis pudelis, vadinamas „mąstančiu“ šunimi. Jie nuolat užima aukštesnes pozicijas už kitus, nes trokšta protinės stimuliacijos ir paklusnumo mokymų. Panašiai ir borderkoliai bei rotveileriai taip pat yra protingos veislės, nors turi ganymo instinktų, su kuriais supažindinti mažus vaikus gali būti šiek tiek pavojinga.
Netinkamas atitikimas: Bladhaundų šunys, basetai ir afganų kurti, kurie labiau linkę sekti pėdsakais nei paklusti ir yra laikomi mažiau protingais, todėl ir protine veikla jų taip lengvai neužims.
Ekstravertams tinkanti šunų veislė
Puikus žaidimų partneris: ekstravertiški vaikai – nuo mažylių, kuriems jau dveji metai, iki hiperaktyvių paauglių – gali būti sunkiai pakeliami, todėl svarbu juos suporuoti su kantriu, ramiu ir žaismingu šunimi. „Visai amerikietiškas“ pasirinkimas būtų auksaspalvis retriveris, nes jie bendrauja bet kokioje situacijoje. Buldogai toleruoja beveik viską nesipriešindami. Be to, baigę žaisti, jie tiesiog nueis, o tai padės išmokyti socialų (ir galbūt užsispyrusį) vaiką, ką reiškia „ne“.
Netinkamas variantas: Čihuahua gali būti šiek tiek agresyvi ir linkusi būti ištikima tik vienam „tėvui“, dažniausiai suaugusiam.
Šūnų veislės kūrybingiems vaikams
Puikus žaidimų draugas: Mopsas puikiai tinka meniškos prigimties vaikui, nes jie mėgsta būti kantrūs ir visuomet pasirengę įvairiai veiklai, net jei tai tik kantrus sėdėjimas, kol jūsų vaikas piešia ar dažo.
Beje, mopsai taip pat maitinasi meile ir žaismingumu, todėl puikiai sutaria su vaizduotę turinčiais vaikais. Bišonų frisai puikiai žaidžia ir turi turtingą meno istoriją: XVI a. ispanų tapytojai, tokie kaip Francisco de Goya, mėgavosi jų draugija, o Napoleono III valdymo laikais bišonai laisvai bėgiojo gatvėmis ir rodė triukus cirkuose bei mugėse.
Netinkamas atitikmuo: Greihaundai nėra tinkamiausi kūrybingiems vaikams, nes jie miega iki 18 valandų per parą ir gali visiškai pasitenkinti būdamas narve, todėl lieka mažai laiko padėti jaunajam Pikaso sukurti kitą šedevrą.
SVARBI PASTABA: nė vienas šuo nėra atleistas nuo galimybės įkąsti ar sukelti pavojų vaikui. Taip pat nėra „tinkamo“ amžiaus, nuo kurio šuniuką galima įvesti į šeimą; tėvai turi tinkamai įvertinti bet kokio amžiaus vaiko elgesį. Jei namuose laukiate naujo vaiko ir jau turite šunį, sudarykite jam sąlygas pasikviesdami draugų su naujagimiais, kad jis galėtų susipažinti su kūdikio kvapu ir judesiais. Niekada ir jokiomis aplinkybėmis nepalikite mažų vaikų be priežiūros su jokiu šunimi.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.