„Bad Company Uk“ narys Jason Maldini Vilniuje

Spalio 14 dieną menų laboratorija – klubas „Propaganda“ kviečia visus į „Future Generation“, kuriame vyks neeilinis drum and bass ir dubstep muzikos vakarėlis. Sostinę aplankys vienas iš „Bad Company Uk“ narių Jason Maldini. Dubstepo salėje pagrindinis svečias iš kaimyninės Lenkijos Paszczak.

Jūsų laukia du muzikos stiliai atskirose salėse su kvapą gniaužiančiais dydžėjų pasirodymais.

Įtemptas kūrybinis „Bad Company Uk“ kelias ir pelnyto pripažinimo metai

„Bad Company Uk“ toli gražu ne naujokai drum and bass kultūroje ir užima svarbią vietą elektroninės muzikos scenoje. Tai kolektyvas susidedantis iš Jason Maldini, Darren White (D–Bridge), Dan Stein (Dj Fresh) ir Michael Wojicky (Vegas). Susikūrimo metu, išleidę intriguojantį ir revoliucinį singlą „The Nine“, jie legalizavosi kaip sunkiasvoriai drum and bass scenoje. Šiai dainai yra atitekęs tuometinis garbės titulas – 1999 metų drum and bass muzikos „himnas“. Neįtikėtiną palaikymą, kaip naujokai, „Bad Company Uk“ turėjo iš tokių žymių atlikėjų kaip Fabio, Grooverider, Andy C ir Goldie. Jų dėka „Bad Company Uk“ nebuvo lemta praslysti nepastebėtiem tiek pro elektroninės muzikos fanų, tiek pro kritikų ausis.

„Sunku ignoruoti tai, kas patinka žmonėms“, užsiminė D–Bridge apie 2000 metais išleistą albumą „Inside the Machine“, padėjusį rengti dažnas gastroles visame pasaulyje. "Kartais jaučiamas kaltės jausmas, kai atlikėjas privalo išleisti dainas, albumus, tam, kad  įrašų kompanijos pasiektų rekordines aukštumas, tačiau jei atvirai, mes mėgstame palaukti, subrandinti mintis, idėjas ir tik tada išleisti iš tiesų kažką ypatingo“, ‒ teigė D–Bridge. Taip buvo su „Inside the Machine“.

Grupė, daug laiko praleidusi įrašų studijoje tais pačiais metais išleido albumą „Digital Nation“. Jis toks intensyvus, jog iki šių dienų skamba kaip „bomba“. Klausantis atrodo, kad garsas pats lenda po mūsų oda. Esant dideliam kūrybiniam įkvėpimui ir produktyvumui, po metų buvo išleistas dar vienas, daug dėmesio sulaukęs albumas „Book of the Bad“.

2002–ieji metai grupei buvo ne ką mažiau svarbūs. Pasirodęs hitas „Mo' Fire“ (remikso autorius  ‒ Rawhill Cru) su įdomiais reggae ritmais ir intriguojančiais vokalais užtikrino sėkmę tolimesniam, tais pačiais metais išleistam albumui „Shot Down on Safari“, į kurį įėjo žinomi kūriniai, tokie kaip „Torpedo“ ir „Hornet“.

Posūkis skirtingais keliais nesutrukdė kurti

Аpie 2003–iuosius metus D–Bridge ir Dj Fresh išėjo iš „Bad Company Uk“, o Maldini ir Vegas toliau dirbo kartu su tuo pačiu pavadinimu, šiek tiek pakeisdami „Bad Company Uk“ muzikos skambesį. Keletas jų sukurtų dainų, kurios ribojosi su įvairiais stiliais (drum and bass, grime, reggae) užėmė aukščiausias pozicijas Didžiosios Britanijos topų sąrašuose. Didelis dėmesys atiteko, kartu su Goldie išleistam singlui – „True Romance".

Vėliau Maldini ir Vegas leido sau sukurti asmeninį leiblą – „BC presents“, atverdami kelią įvairiems,  jauniems drum and bass atlikėjams iš įvairių pasaulio šalių – Body & Soul, The Upbeat, State Of Mind, Chase & Status ir kitiems. Tuo pačiu metu Maldini ir Vegas išleido nuosavus įrašus su Teebee (Facing The Sun) ir Noisia (Meditation).

Atrodė, kad viskas kas geriausia jau sukurta ir pagaminta, tačiau 2003 metais pasirodęs jų įrašas „The Bullet Time“ iš karto užėmė pirmą vietą BBC 1Xtra topuose ir antrą vietą Fabio ir Grooverider topuose.
Pelnyta sėkmė konstatuoja faktą, kad „Bad Company Uk“ vienas iš daugiausiai, o kai kuriuose šaltiniuose skelbiama, daugiausiai gastrolių surengęs projektas visame pasaulyje per visą drum and bass gyvavimo istoriją.

2007 metais „Bad Company Uk“ pakartotinai išleido albumą „Inside the Machine“, palikusį žymę drum and bass muzikos istorijoje, kartu su kitu įrašu „Lost and Found“. Kadangi visi sukurti albumai buvo vieni pirmaujančių drum and bass scenoje, jie buvo paminėti NME žurnale (Britų muzikos žurnalas leidžiamas nuo 1952 m.).

Šiuo metu Maldinis muzikines idėjas yra suvienijęs su  Blokhe4d, kuris padėjo išleisti kūrinius ‒ „Blok–O–Theque“ ir „Last Days of Disco“.

Lenkijos dubstepo pažiba

Pirmą kartą Lietuvoje viešintis Paszczak reta, išskirtine muzika susidomėjęs jau nuo mokyklos laikų, tačiau tik per paskutiniuosius metus jis susikoncentravo ties „Bass“ muzika. Pats savo muziką kuria be apribojimų – dievina muzikinę eklektiką. Jo miksuose galima išgirsti dubstep, drumstep, dubtech, drum and bass, glitch–hop muzikos stilius.

Paszczak, gimtojoje šalyje grodamas prie pulto stengiasi išlaikyti didelį publikos dėmesį, nes tokiu būdu įvyksta energijos mainai – jis padaro publiką laimingą, o publikos palaikymas suteikia jam didesnių jėgų kuo kokybiškiau atlikti grojamą programą.

Garbė apšildyti šiuos du svečius atitenka Lietuvos dydžėjams: Drumm, Zond, AlienSteppa, DeathWish, M–Theory, s3. Kokią programą paruoš atlikėjai sužinosime spalio 14 dieną ant tauro kalno įsikūrusioje menų laboratorijoje – klube „Propaganda“, (V.M–Putino 5, Vilnius).

Bilietai į „Future Generation“ kainuos nuo 20 iki 30 Lt (bilietai prie įėjimo).
Durys atidaromos 21:00 val., pradžia 22:00 val.

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai