Vilnius Jazz 2012: Nguyen Le „Songs of Freedom“ / Marc Ayza Group feat. Blurum 13

Prancūzija

Nguyen Le - gitara 
Himiko Paganotti - vokalas
Christopher Jennings - bosas
Illya Amar - vibrafonas, marimba
Stéphane Galland - būgnai

Tai vienas sėkmingiausių Paryžiuje gyvenančio vietnamiečių kilmės gitaristo Nguyeno Le projektų, sulaukęs plataus atgarsio Europoje ir už Atlanto. Šiuo projektu  muzikas, regis, užsimojo pasiekti neįmanoma  - prikelti naujam gyvenimui nugrotus nudainuotus legendinius 8-ojo dešimtmečio pophitus. Tačiau, kaip pripažino kritikai, kaip tik tokiam unikumui, kaip Nguyenas Le, tai turėjo pavykti!

Subūręs įvairių kultūrų atstovus, šis garsų magas suteikė netikėtai egzotišką ir gaivų skambesį mitinėms „The Beatles“,  „Led Zeppelin“,  Janis Joplin, Stevie Wonderio, Erico Claptono, Bobo Marley dainoms. Jo aranžuotės stebina vaizduotės polėkiu, garsovaizdžio spalvų įvairove, harmoningu etninių motyvų ir žinomų melodijų lydiniu. Aprėpdamas savo muzika pasaulio platybes  Nguyenas Le tarsi  kviečia pasidžiaugti jo jaukumu ir grožiu.

Šio muziko meno magiją paaiškina jo asmenybės unikalumas.  Nguyenas Le yra baigęs vaizduojamojo meno ir filosofijos studijas, o muzikos nuo paauglystės mokėsi tik savarankiškai – iš pradžių grojo mušamaisiais, vėliau persimetė prie akustinės ir elektrinės gitarų.

Profesionali šio muziko karjera įsibėgėjo, jam įsiliejus į Prancūzijos nacionalinį džiazo orkestrą. Šis bigbendas suvedė gitaristą scenoje su daugeliu įžymybių, tarp jų -  Johnny  Griffinu,  Louis'u Sclavis'u, Didier Lockwood'u, Carla Bley, Tootsu Thielemansu, Steve'u Lacy, Dee Dee Bridgewater, Gilu Evansu, Quincy Jonesu.

Nguyenas Le ypač atkreipė į save dėmesį ekspromtu pakeitęs Alą DiMeolą džiazo ir flamenko projekte  „Jazzpana“, kurį rengė Vince'as Mendoza su Vakarų Vokietijos radijo bigbendu. Nuo 1993-ųjų pastarasis  kolektyvas ėmė dažnai kviestis gitaristą groti solo savo programose. Būtent čia Nguyenas Le susipažino su bosininku Dieteriu Ilgu ir būgnininku Danny Gottliebu, kurie tapo jo pirmojo trio nariais. O savo pirmąjį albumą kaip lyderis Nguyenas Le įrašė JAV su Marcu Johnsonu ir Peteriu Erskine'u.

Nuo pat karjeros pradžios Nguyeną Le traukė skirtingų muzikos stilių ir kultūrų samplaikos. Jis grojo roką, fanką, džiazą, domėjosi etnine muzika ir kūrė savo unikalų braižą, akumuliuodamas šią daugialypę patirtį.

Pirmoji gitaristo grupė „Ultramarine“ grojo afrikietišką ir Karibų muziką. Vėliau jis kūrė projektus su Alžyro dainininku Safy Boutella, vietnamiečiu Truong Tangu, kuris išmokė Nguyeną Le muzikuoti vienastygiu vietnamietišku instrumentu „dan bau“.

Paryžiuje gimusio Nguyeno  Le tėvynės ilgesys 1996-aisiais išsiliejo plataus pripažinimo sulaukusiu albumu „Tales from Viet-Nam“, sulydžiusiu džiazą ir tradicinę Vietnamo muziką. Jis ženklino naują gitaristo kūrybos etapą. Jau po poros metų  Nguyenas Le išleido albumą su Alžyro muzikantais („Maghreb & Friends”). Kūrėjas pasinėrė į „world“ muzikos stichiją, įtraukdamas į savo orbitą įvairiausio stiliaus muzikos atlikėjus, tarp jų – grojančius vietnamietiškomis ir afrikietiškomis fleitomis, Alžyro bandža ir kitais egzotiškais instrumentais. Į vieną savo grupių jis subūrė serbą Bojaną Z., austrą Wolfgangą Puschnigą, italus Paolo Fresu ir Stefano Di Battista, berberų bei vietnamiečių liaudies muzikos atlikėjus.

Nguyeno Le projektuose dalyvavo visa plejada iškilių perkusininkų, tarp jų – Karimas Ziadas, Trilokas Gurtu, Terri Lyne Carrington; jam talkino Richardas Bona, Chrisas Potteris, Rudreshas Mahanthappa ir daug kitų džiazo korifėjų. Gitaristas jau išleido beveik 20 albumų, kurių dalis pateko į solidžių muzikos leidinių ir radijo stočių topus.

Nguyeno Le gitara skambėjo Marco Ducret, Ray Charleso, Ornette Colemano,  Uri Caine'o, bigbendo žanro pažibos Marios Schneider  bei  kitų žymių muzikų projektuose. Patirtis gitaristui leido ir pačiam rašyti orkestrinius kūrinius, pasirodyti šiuolaikinės akademinės muzikos koncertuose.

Šio menininko kūryba imponuoja įvairaus skonio publikai ne tik dėl etninio atspalvio, bet  pirmiausia - dėl  subtilumo, organiškumo. 2006 metais  Nguyenas Le buvo apdovanotas “Django d'Or” kaip gitaros virtuozas. Pernai  jam buvo įteiktas Prancūzijos meno ir literatūros ordinas.

Visus “Songs of Freedom” narius vienija platūs kultūriniai interesai. Kanadietis bosininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Christopheris Jenningsas groja įvairių stilių ir žanrų muziką akustiniu kontrabosu ir elektriniu bosu. Jis studijavo džiazą Toronto universitete Kanadoje ir Hagos karališkojoje konservatorijoje Olandijoje, dėstė Prancūzijos mokyklose ir meistriškumo kursuose.

Be Nguyeno Le projektų, Ch. Jenningsas groja Dhafero Youssefo kvartete, Kudsi Ergunero grupėje, Thomaso Enhco trio, vadovauja savo kvartetui, įvairiems trio, kuria akustinius duetus. Tarp daugybės bosininko partnerių yra ir Lietuvoje girdėti  puikūs muzikantai  Eivindas Aarsetas, Yaronas Hermanas, Satoshi Takeishi.

Ch. Jenningsas  taip pat bendradarbiauja su Jaceko Kochano/Dave'o Liebmano bei Lee Konitzo/Giovanni Ceccarelli kvartetais.

Belgų būgnininkas Stéphane'as Galland'as garsėja sudėtingų ritmų pomėgiu ir kūrybingumu. Jis groja džiazą, afrikietišką, klasikinę bei populiariąją muziką. S.Galland'as gastroliavo su Doudou N'Diaye Rose, Joe Zawinulo „Syndicate“.

Nguyeno Le projektui daug žavesio suteikia mušamųjų virtuozas Illya Amaras. Jis bendradarbiauja su gitaristu jau beveik dešimt metų, dalyvavo trijų jo albumų įrašuose. I.Amarui paklūsta ir elektronika, egzotiška perkusija.

Himiko Paganotti daugiausia  reiškiasi prancūzų muzikantų projektuose kaip pritariančioji vokalistė.Marc Ayza Group feat. Blurum 13 (Ispanija):

Marc Ayza - drums,
Roger Mas - piano & Nord Stage Keyboard,
Tom Warburton - bass,
DJ Helios - turntables,
BluRum 13 - rap vocals

Vienas veikliausių ispanų džiazo būgnininkų Marcas Ayza šią neįprastos sudėties grupę subūrė 2008-aisiais, užsimojęs suderinti kūryboje džiazo ir hiphopo pomėgį. Šiose sferose būgnininkas jaučiasi kaip žuvis vandenyje, paženklindamas jų projektus savo ypatingu ritmo pojūčiu, muzikalumu ir įtaiga.

Marco grupės muzika – nuoširdi ir įtraukianti, kupina spontaniškos džiazo dvasios ir aliuzijų į daugelio juodosios muzikos ikonų stilių – nuo Gilo Scotto Herono iki Marvino Gaye bei Stevie Wonderio, nuo Johno Coltrane‘o iki J Dilla ir moderniojo hiphopo.

Dar 2008-aisiais išleistą pirmąjį grupės albumą „Offering“ kritikai ir publika sutiko entuziastingai. Jo kompozicijos išties žavi muzikantų susiklausymu ir gebėjimu iš smulkiausių detalių išausti harmoningus ir kupinus polėkio improvizacijų ornamentus. Panašia dvasia alsuoja šiemetis ansamblio albumas „Live at Home“.

Barselonoje gimęs Marcas Ayza jau dešimt metų kūrybingai reiškiasi Ispanijos muzikos scenoje. Jis grojo Raynaldo Colomo, Perico Sambeato, Victoro de Diego grupėse, bendradarbiavo su užsienio korifėjais Antonio Hartu, Mulgrew Milleriu, Sheila Jordan, Steve‘u Kuhnu, Seamusu Blake‘u bei kitais.

Šiuo metu būgnininkas vadovauja ir projektui „Beat‘a‘Boom“, kuriame taip pat dalyvauja DJ Helios bei reperis BluRum 13, kuriuos išgirsime ir „Vilnius Jazz“ scenoje.

BluRum 13 gimė Niujorke, ten sukaupė savitą savo kūrybos priemonių arsenalą. Jis repavo grupėse „Us3“, „One Self“, „Reverse Engineering“, „Bullfrog“, „the Russian Percussion“, „Resin Dogs“, „Ez3kiel“, „Groundworks“, „True Ingredients“, „Funginears“, bendradarbiavo su prodiuseriais bei didžėjais DJ Vadimu, Luke‘u Vibertu, Grandtheft aka GT, Kid Koala, Ben Mono, Miss Ill ir PM.

Reperio scenos partneriai buvo žinomi įvairaus žanro menininkai, tarp jų - Herbie Hancockas, Maceo Parkeris, DJ Primere, Prince Paul, „Digable Planets“, KRS 1, „Atmosphere“, „Slum Village“, „De La Soul“, „The Fugees“, Markas Ronsenas, DJ A-trak, „Wu Tang Clan“, Mike‘as Laddas ir Saulas Williamsas.

Nuolaidos:
Daily Card - 2 bilietai - 20 proc. nuolaida (vesti pirmus 12 kortelės skaičių į nuolaidos laukelį)
OMNI ID - 2 bilietai - 20 proc. nuolaida (vesti pirmus 11 kortelės skaičių į nuolaidos laukelį)

Bilietų kainos - nuo 33 iki 63 Lt. Juos galima įsigyti bilietupasaulis.lt
 
Renginio nuorodahttp://www.vilniusjazz.lt
Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai