Vilnius Jazz 2012: Fuwa Works / Hikashu (Japonija)

Fuwa Works (Japonija)

Daisuke Fuwa - db
Mitsuhide Tatsumi - tp
Hideki Tachibana - as
Sato Sail - ts
Koichi Yamaguchi - p
Jun Isobe – dr

„Fuwa Works“ – naujausias, šiemetis vieno ryškiausių japonų džiazo kūrėjų Daisuke Fuwa projektas. Jis suvienijo šio menininko grupės "Shibusa Chibizu", įkurtos 1992-aisiais, narius. Dalis jų groja ir Daisuke Fuwa „free“ džiazo kolektyve „Shibusashirazu Orchestra“, kurio ištakos siekia 1989-uosius.

Kompozitorius, kontrabosininkas, grupių lyderis Daisuke Fuwa įvairias savo idėjas realizuoja pasitelkdamas skirtingas artistų sudėtis:  jo "Shibusa Chibizu" sudaro iki 10 narių, „Shibusashirazu Orchestra“ – iki 50-ties. O abstrakčiausioms savo kompozicijoms menininkas subūrė sekstetą „Fuwa Works“.

Išradingas, trykštantis energija Daisuke Fuwa ir šį kartą leidžia tikėtis efektingo šou – tik mažesnio mastelio negu jo diriguojami teatrališki, primenantys gigantiškus karnavalus „Shibusashirazu Orchestra“ performansai. Mat orkestre, greta muzikų, spontaniškas improvizacijas pina vokalistai, go-go šokėjos ir japoniško buto šokio meistrai, akrobatai, animatoriai ir kitokie menininkai, o muzikinės jo improvizacijos apima kone visus įmanomus stilius.

Juo didesnį smalsumą kelia vien iš muzikantų sudarytas Daisuke „Fuwa Works“. Šiemet sekstetas jau išleido savo pirmąjį vinilo albumą „Nanoka“.

„Fuwa Works“ branduolys yra „Shibusashirazu Orchestra“ senbuviai. Penki seksteto nariai dalyvavo ir šiemet Japonijoje išleisto Daisuke Fuwa trigubo kompaktinio disko įrašuose. Šis rinkinys apima lyderio 25 metų kūrybos retrospektyvą. Tarp jame įamžintų darbų yra „Fedayien“ projekto, inicijuoto Daisuke Fuwa kartu su Kazutoki Umezu, muzikos, „Shibusashirazu Orchestra“, grupės Rad10“ įgrojimų, su pianiste Ayako Sasaki, vokaliste Tomoko Namba, saksofonininku Kunihiro Izumi  įrašytų albumų kūrinių. Rinkinys pristato Daisuke Fuwa kaip kompozitorių, kontrabosininką ir orkestro dirigentą.

Daisuke Fuwa muzikos scenoje reiškiasi nuo 8-ojo dešimtmečio pabaigos. Nuo pat karjeros pradžios jis dalyvavo avangardinės muzikos projektuose, taip pat grojo su rokeriais, muzikavo su Tomorowo Taguchi grupe „Gagarin of  "bachicaburi", Naoji Kondo trio, "Goku Nonaka & Living National Treasure",  "Fedain".

Daisuke Fuwa visada mėgo klasikinę ir kino muziką, o jo paties kompozicijos sugėrė daugybę įtakų – nuo Santanos, Jimi Hendrixo, Sun Ra, Ornette Colemano kūrybos iki Karibų ritmų, čigonų ir klezmerių muzikos.

Platus muzikinis akiratis menininkui pravertė kuriant muziką avangardinio teatro kompanijai „Hakken no kai“. Būtent iš šios veiklos radosi bene plačiausiai žinomas Daisuke Fuwa  projektas „Shibusashirazu Orchestra“. Su šiuo orkestru menininkas prisistatė tūkstantinei auditorijai daugelyje Europos šalių, tarp jų – Anglijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje, visur sukeldamas didžiulį publikos susižavėjimą.
 

 

Hikashu (Japonija):

Koichi Makigami - vocal, theremin, cornet
Mita Freeman - guitar
Masami Sakaide - bass
Kazuto Shimizu - piano, bass-clarinet
Masaharu Sato - drums

Tai viena garsiausių Japonijos grupių, jau daugiau kaip tris dešimtmečius intriguojanti pasaulį savo spontaniškais eksperimentais ir neįspraudžiamomis į jokius stilistinius rėmus improvizacijomis.

„ Hikashu“ 1978-aisiais įkūrė profesionalūs aktoriai Makigami Koichi ir Mita Freemanas, nesiskiriantys nuo studijų aukštojoje mokykloje laikų. Būtent įgarsindami teatrinius projektus jie susižavėjo muzikos kūryba ir, užuot steigę teatro trupę, sumanė imtis roko – šiam žanrui iš pradžių buvo priskiriama „ Hikashu“.

Jau pirmojo grupės singlo "At the End of the 20 Century“ savitumas sulaukė Japonijoje didelio atgarsio. Netrukus prie ansamblio prisijungus bosininkui Sakaidei Masami, muzikantai dar labiau išlaisvėjo. Makigami Koichi, Mitą Freemaną ir Sakaidę Masami 2002-aisiais girdėjome ir „Vilnius Jazz“ festivalyje.

Po metų „Hikashu“ papildė patyrę improvizuotojai Shimizu Kazuto ir Sato Masaharu - grupė ėmė eksperimentuoti dar drąsiau. 2005-aisiais išleistame jos albume „Ten-Ten“ jau vyrauja improvizacinė muzika.

Pastaruoju metu „ Hikashu“ dažnai pasirodo džiazo scenose. Ji yra nuolatinė džiazo festivalių „Yokohama Jazz Promenade“ ir „Jazz Art Sengawa“ viešnia.

„ Hikashu“ yra pagrindinė vieno savičiausių japonų vokalistų bei multiinstrumentininkų Makigami Koichi kūrybos laboratorija. Šio improvizuotojo paletėje liejasi roko, avangardo, japonų muzikos spalvos. Jis – ryškiausias Japonijoje tuvių gerklinio dainavimo meistras, stebinantis publiką savo egzotiško vokalo diapazonu ir ekspresija.

Makigami Koichi bendradarbiavo su daugybe iškilių įvairių sferų bei stilių menininkų ir muzikų, tarp jų - Dereku Bailey, Ikue Mori, Lawren Newton, Fredu Frithu, Philu Mintonu, Davidu Mossu, Tomu Cora, Takahashi Yuji, Otomo Yoshihide, Anthony Colemanu, Umezu Kazutoki, Carlu Stone‘u.

Menininkas rengia ir solinius projektus, kuriuose derina senąja japonų populiariąja muzika grindžiamą „avant-pop“, interaktyvias kompiuterines technologijas, vokalines improvizacijas ir teatro bei performanso elementus.

Makigami Koichi 1992-ųjų solinį albumą „Koroshi No Blues“ prodiusavo ir kompanijoje „Tzadik“ išleido garsusis avangardo puoselėtojas Johnas Zornas. Nuo 1993-ųjų Makigami Koichi rengia Tokijuje Johno Zorno improvizacijų sesijas COBRA. Menininkas taip pat yra avangardinio džiazo festivalio „Jazz Art Sengawa“ Tokijuje pagrindinis kuratorius.

Gitaristas, kompozitorius ir įrašų prodiuseris Mita Freemanas yra antrasis „ Hikashu“ lyderis. Jis taip pat vadovauja grupei „Lu Inchi“, gyvuojančiai nuo 1977 metų.

Bosininkas Sakaide Masami groja „ Hikashu“ nuo 1982-ųjų ir nepaliko grupės, netgi persikėlęs 9-ajame dešimtmetyje laikinai gyventi į Vokietiją. Šiuo metu muzikas reziduoja Tokijuje, čia reiškiasi kaip televizijos ir teatro kompozitorius bei garso menininkas.

Multiinstrumentininko, kompozitoriaus ir aranžuotojo Shimizu Kazuto kūrybos akiratis apima progresyvųjį roką, pop-, džiazo bei improvizacinę muziką. Kūrybos pasiūlymų nestokojantis menininkas dar vadovauja savo grupėms „Arepos“ ir „Precambrian Clarinet Quartet“.

Perkusininkas, kompozitorius ir vokalistas Sato Masaharu paauglystėje debiutavo kaip būgnininkas japonų progresyviojo roko grupėje „Bi Kyo Ran“. 2002-aisiais Prancūzijoje jis išleido savo pirmąjį solinį albumą „Tappi“. Šiuo metu menininkas greta įvairių projektų dirba su savo grupėmis „Massa“, „Bokura No Shizen No Bouken“ ir „Kuro Yagi Shiro Yagi“.

Nuolaidos:
Daily Card - 2 bilietai - 20 proc. nuolaida (vesti pirmus 12 kortelės skaičių į nuolaidos laukelį)
OMNI ID - 2 bilietai - 20 proc. nuolaida (vesti pirmus 11 kortelės skaičių į nuolaidos laukelį)
 
Renginio nuorodahttp://www.vilniusjazz.lt

Bilietus galite įsigyti čia.

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai