Vilnius Jazz 2012: Atidarymo koncertas. Tribute to John Coltrane

Tribute to John Coltrane
Juozas Kuraitis - saxes
Eugenijus Kanevičius - double bass
Arkady Gotesman - drums

Laisvojo džiazo legendai Johnui Coltrane‘ui skirti projektai nuolat suburia įvairių kartų lietuvių džiazo muzikantus. Šio projekto įkvėpėjas Arkadijus Gotesmanas jau ne pirmą kartą atsigręžia į maištingąjį džiazo novatorių. „Johnas Coltrane‘as buvo pirmasis, leidęs nevaržomai reikštis būgnininkui, išlaisvinęs jo galimybes“, - aiškino savo sentimentus Arkadijus.

„Tribute to John Coltrane“ savotiškai praplės A.Gotesmano šiemet pradėtą etapinį ciklą „Būgnininkų istorijos“, skirtą „free“ ir avangardinio džiazo pionierių atminimui. Mat šio ciklo idėja – atskleisti, kas įkvėpė šiuos menininkus kurti kitaip, pakeisti džiazo raidą, kas lėmė jų laisvės polėkį. Vienas įkvėpėjų buvo Johnas Coltrane‘as.

Juozas Kuraitis pastaruoju metu dažnai pasirodo su Arkadijumi Gotesmanu, yra ir perkusininko naujo kvinteto narys.

Saksofonininkas 2008 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą, tobulinosi J.Sibeliaus muzikos akademijoje Suomijoje. Jis yra J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso (1999), džiazo konkursų Nidoje (2004), "Džiazo viltis" (2005) bei "Vilnius Jazz Young Power" (2006, 2007) laureatas.

J.Kuraitis  bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo kūrėjų, tarp jų - Artūru Anusausku, Vyčiu Nivinsku, Kęstučiu Vaiginiu, Dariumi Rudžiu, grojo grupėje "In Culto", pasirodė su Klaipėdos kameriniu orkestru, saksofonų kvartetu "Sax Fix", Graikijos džiazo grupe "Baby Trio". Jis muzikuoja keliuose šalies bigbenduose, yra Vilniaus džiazo orkestro narys.

Su įvairiais kolektyvais saksofonininkas dalyvavo visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, šiuolaikinės muzikos festivalyje "Gaida", Didžiajame muzikų parade.

Eugenijus Kanevičius - vienas universaliausių Lietuvos bosininkų, muzikos kūrėjas.  Jis debiutavo džiazo scenoje 1986-aisiais.

Bosininkas muzikavo su visais žymiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais, buvo reikšmingų Petro Vyšniausko, Juozo Milašiaus, Liudo Mockūno, Vytauto Labučio, Vladimiro Tarasovo, Tomo Kutavičiaus projektų dalyvis, yra ilgametis Arkadijaus Gotesmano, Skirmanto Sasnausko, Artūro Anusausko, Egidijaus Buožio, Arvydo Jofės, Nedos Malūnavičiūtės ir kitų muzikantų partneris.

Jis bendradarbiavo su estų saksofonininko Raivo Tafenau kvartetu, "Dream Big Band", prisidėjo prie Kauno bigbendo, "Vilnius Jazz Quartet", grupės "Traffic" laimėjimų.

E.Kanevičiaus kompozicijos skamba R.Tafenau kvarteto, L.V.K.A. ir kitų grupių albumuose.  Jis parašė muzikos vaikų spektakliams, įgrojo daugiau kaip dešimt kompaktinių diskų.

Bosininkas nuolat dalyvauja šalies džiazo festivaliuose, atstovavo Lietuvai Bulgarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje
Britanijoje bei kitose šalyse.

2004 metais E.Kanevičiaus veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos "Auksiniu disku".
Vienas kūrybingiausių ir produktyviausių Lietuvos perkusininkų Arkadijus Gotesmanas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, gyvai garsina nebylius kino filmus, rengia projektus su šokėjais.

A.Gotesmano perkusija skamba Oskaro Koršunovo spektakliuose, kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo balete "Dezdemona", choreografės Loretos Juodkaitės spektaklyje "Nepaklusti". Kartu su aktore Dalia Michelevičiūte jis sukūrė teatrinį projektą pagal Wislawos Szymborskos eiles „Stotis N mieste“.

Pastaruoju metu teatrinė raiška perkusininką itin traukia. 2010-aisiais jis pakvietė publiką į savo pirmąjį autorinį monospektaklį "Dievo žmogaus istorija". Šiemet Arkadijus pristatė naują autorinį projektą „Perkusiniai atvirukai“, parengtą kartu su vaizduojamojo meno kūrėjais Linu Liandzbergiu ir Artūru Valiauga. Savotiškas teatras yra ir džiazo bei jidiš muzikos kvartetas, kuriame A.Gotesmanas neseniai pradėjo muzikuoti su dainininku Rafailu Karpiu, pianistu Dariumi Mažintu ir saksofonininku Petru Vyšniausku.

Perkusininkas rengia projektus ir su literatais, įrašė kompaktinį diską kartu su poetu Rolandu Rastausku, yra išleidęs solinį albumą "J.Brodsky in memoriam", įkvėptą poeto eilių. 

Džiazo scenoje A.Gotesmanas debiutavo 9-ajame dešimtmetyje.  Jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių muzikantų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šikloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Davidu Geringu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle'u, Timu Daisy.

Perkusininkas yra ilgametis Petro Vyšniausko, Viačeslavo Ganelino, Liudo Mockūno partneris. Jis muzikuoja „Dainius Pulauskas Group“, Vilniaus džiazo orkestre, „ACCOsax Freeminded“  trio,  rengia projektus su vokaliste Andre Pabarčiūte ir daugelių kitų improvizuotojų. A.Gotesmanas taip pat  yra Vilniaus klezmerių orkestro įkūrėjas ir narys, klezmerių muzikos festivalio rengėjas.

Nuolaidos:
Su 2012 m. Vilnius Jazz abonementu kaina 23 Lt. Abonemento ID numerį veskite į nuolaidos laukelį.
Daily Card - 2 bilietai - 20 proc. nuolaida (vesti pirmus 12 kortelės skaičių į nuolaidos laukelį)
OMNI ID - 2 bilietai - 20 proc. nuolaida (vesti pirmus 11 kortelės skaičių į nuolaidos laukelį)
 
Renginio nuorodahttp://www.vilniusjazz.lt

Nuoroda bilietams įsigyti

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai