Spektaklis GUPELĖ

V. Sigarev
GUPELĖ


Režisierius: Arvydas Lebeliūnas
Trukmė: 2 val. 20 min.

iš rusų kalbos vertė Vilija Grigaitytė

Scenografas Artūras Šimonis

Kostiumų dailininkė Julija

Kompozitorius Saulius Šiaučiulis

Videodizaineris Vladas Šerstobojevas

Premjera 2012 rugsėjo 21 d.

Vaidina

Aldona Bendoriūtė

Aleksas Kazanavičius

Giedrius Arbačiauskas


Keista, net paslaptinga istorija nutikusi vieną žiemos vakarą, kuomet prieraiši ir atsidavusi sutuoktiniui moteris, įsileidžia į namus nepažįstamą svečią. Nepaprastai geros širdies Tamara atvirauja naujam draugui apie savo gyvenimą ir net pati nepastebi kaip tarp jų užsimezga dar gąsdinantys, bet viliojantys jausmai.

Ypatingas moters naivumas privers žiūrovus ir žavėtis, ir pyktį vienu metu, o atsiradęs meilės trikampis ir neišsprendžiama situacija - neapkęsti visų herojų. Ne veltui pjesės autorius, vienas garsiausių rusų dramaturgų Vasilijus Sigarevas, pats šį kūrinį laiko „beveik komediją, o gal tragediją“, kurios centre - vieniša moteris, pasiklydusi prieraišumo ir beviltiškos meilės labirinte.

Keista istorija, keisti žmonės, keisti jų poelgiai, kurie vieniems pasirodys neapsakomai juokingi, kitiems – skaudžiai graudūs. Tačiau abejingų neliks.

Dramaturgas V. Sigarevas - įžūlių, socialinių pjesių, kuriose vaizduojama tamsioji žmogaus būties pusė, autorius. Dažnai kaltinamas tuo, kad nevengdamas aštrių dialogų sutirština spalvas ir pernelyg pesimistiškai rašo apie niūrioje Rusijos kasdienybėje išgyventi bandančius žmones. Kaip bebūtų jo pjesės šiuo metu statomos didžiausiose Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių teatrų scenose. Šio autoriaus pjeses britų spauda lygina su šokiruojančia Marko Ravenhillo kūryba. Kritikai rašo: „Sigarevas turi įgimtų sugebėjimų manipuliuoti emocijomis. Iš pradžių jis priverčia nusišypsoti, pajusti švelnumą herojams, o už kelių minučių prasiveržia visiškai priešingi jausmai, kurie priverčia tave sustingti ir užgniaužti kvapą.“

Šiuo metu dramaturgas retai vaikšto į teatrą ir mieliau renkasi kino meną. Lietuvoje prieš keletą metų buvo pristatytas jo sukurtas filmas „Vilkelis“ (2009), pelnęs daugybę Europos festivalių apdovanojimų. „Atvirai pasakius, nemėgstu būti teatre, ten sunku atskirti pelus nuo grūdų. Ateini ir tris valandas jauti, kaip kažkas bando į tave kažką įgrūsti. Ir išeiti negali.“

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai