„Kultūros naktis‘ 13“ Menu spaustuvėje

Menų spaustuvė, kaip ir kasmet, savo erdves atvers „Kultūros nakties“ programai.

Liepos 5 d. vakarą pradėsime dviem spektakliais, skirtais visai šeimai.

Šiltadaržio skersgatvio kieme 18.00 val. bus pristatyta režisieriaus Aido Giniočio ir teatro laboratorijos „Atviras ratas“ premjera vaikams, spektaklis „APIE MEILĘ, KARĄ IR KIŠKIO KOPŪSTUS".

Spektaklį įkvėpė savitos latvių autorės Anos Saksės sukurtos „Pasakos apie gėles“, kuriose rašoma apie meilę, karą ir kiškio kopūstus. „Nepavadinome spektaklio „Pasakomis apie gėles“, nes iš tiesų tai yra pasakos apie žmones, apie jų jausmus, tarpusavio mūšius, meilę ir net… priklausomybę nuo maisto,“ – sako kūrybinė komanda. Spektaklis – tai tarsi žaisminga kelionė į įvairias šalis: Prancūziją, Persiją, Japoniją… Spektaklio kūrėjus įkvepia toks autorės kreipimasis į vaikus ir drąsa vaikams siūlyti kalbėti apie labai gilius, net filosofinius dalykus. Vaikai ypatingai moka rimtai žvelgti į pasaulį, tik, kartais, kitokiu kampu, nei suaugę. Prie šių sudėtingų temų prieinama labai žaismingu, skatinančiu fantazuoti ir vaikams gerai pažįstamu būdu – pasitelkiant pasakos žanrą. Pasakos ir vaizduotė – puikus būdas keliauti. Tai galimybė pabuvoti šalyse, kuriose dar nesate buvę, o gal nesate net apie tokias girdėję? Kviečiame kartu žaisti, kurti, net keliauti.

Dar viena staigmena visai šeimai – 20.00 val. Menų spaustuvės Kišeninėje salėje Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotų autorių – Šarūno Datenio ir Antano Dubros muzikinis audiovizualinis spektaklis – „GAIDELIS PINIGAUTOJAS“.

Interaktyvus audiovizualinis spektaklis vaikams, pagal muzikines lietuvių liaudies pasakas – tai unikali galimybė vaikams bei jų tėvams dalyvauti gyvame spektaklio kūrimo procese. Spektaklis kuriamas kartu su žiūrovais, tad kiekvieną kartą jis gyvas ir kitoks.
Po spektaklio kūrybinės dirbtuvės su Šarūnu ir Antanu, kuriuose vaikai kurs savo gyvą spektaklį, mokysis garsų ir muzikos kūrimo, bei stebės, kaip jų pačių kurti personažai atgis grafoprojektoriaus dėka, o žinoma daina „Du gaideliai“ skambės neįprastai.

Naktinę programą pradėsime 21.30 val.  Menų spaustuvės Juodojoje salėje, kurioje pirmą kartą pristatysime eksperimentinės audiovizualinės muzikos koncertą, kurį publikai dovanos FUSEDMARC ir kūrybinė studija PETPUNK.

Kultūros nakties programą Spaustuvėje baigsime 23.00 val. nauju „Atviros erdvės“ projektu – 15‘Online.

Tai rudenį pristatomos premjeros eskizas, kurį ruošia režisierė Loreta Vaskova ir kompozitorė Rita Mačiliūnaitė. Naujo kūrinio inspiracijos objektu pasirinkta Marshallo McLuhano mintis, jog visos medijos keičia žmogaus sąmonę. Kūrėjai (vaidina Dovilė Karaliūtė ir Dainius Jankauskas) priklauso būtent tai kartai, kurių meilės prisipažinimai įvyko „sms’ais", skyrybos – „e-mail’ais", barniai – „skype’ais", žinių įgijimas – „google", muzikinis tobulėjimas – „youtube". Šis spektaklis – minties kelionė po virtualią realybę, kurioje komanda klausia: kas gali nutikti per 15 minučių internete? Proceso metu kūrybinė komanda nagrinėja jiems rūpimas temas: meilė, bendravimas ir savęs paieškos internete. Spektaklio tema artima pačiam teatrui: tiek scenoje, tiek internetiniame pasaulyje pagrindiniai veikėjai – herojai, galintys nuolat keisti kaukes ir tapatybes.

Visi renginiai Menų spaustuvėje nemokami.

Daugiau informaci jos www.menuspaustuve.lt
 

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai