„Win-Bang“ trio (Iranas)

Lapkričio mėnesį Vilniuje ir Kaune skambės mistinė persų – sufijų tradicijomis persmelkta „Win-Bang“ trio iš Irano muzika. Magiška persų muzikos galia Lietuvos klausytojai gerėjosi vėlyvą praeitų metų rudenį, kuomet organizacija „GM Gyvai“ kvietė leistis į mistinę kelionę kartu su meistrais Kayhan Kalhor ir Ali Bahrami Fard (Iranas). Šis koncertas sulaukė didelio auditorijos dėmesio, todėl „GM Gyvai“ kviečia tęsti pažintį su paslaptinga Artimųjų Rytų muzika kartu su „Win-Bang“ trio. 

„Win-Bang“ trio sudaro profesionalūs muzikantai Samer Habibi (grojantis kamanche), Pasha Karami (tombak, perkusija) ir kompozitorius Masoud Arzanlou (tambour, vokalas). Ypatingos „Win-Bang“ kompozicijos yra kuriamos remiantis tradicinėmis arabų muzikinėmis sistemomis maqam ir senovinėmis persų melodinėmis figūromis, vadinamomis radif. Kolektyvas pasižymi nepakartojamai gražiomis improvizacijomis, nenusileidžiančiomis stiprioms ir patrauklioms ansamblio kompozicijoms, kupinoms persų – sufijų ir persų – mistinės muzikos. Nors „Win-Bang“ muzika turi gilias senosios persų kultūros šaknis, tačiau tuo pat metu skamba naujai ir moderniai.

Trio pavadinimas „Win-Bang“ yra labai senas terminas, prieš daugybę amžių panaudotas zoroastrizmo knygoje. Šiuo terminu apibūdinami instrumentai, kuriais groja tik dorybingi žmonės. Vienas tokių nepaprastų instrumentų yra tambour – pagrindinis „Win-Bang“ trio muzikos įrankis. Tambour yra vienas seniausių Irano styginių instrumentų, siejamas su Vakarų Irano Ahl-e Haqq religija. Šios religijos praktikai tambour laiko šventu instrumentu – juo kuriamos melodijos apima daugybę specifinių gamų ir intervalų, o skambesys yra be galo unikalius ir įsimintinas.

„Win-Bang“ trio 2009 m. išleido albumą „Ayeneh dar Ayeneh”, kurio kompozicijose panaudojamos Rumi ir Hafez eilės, o skambesiui unikalumo suteikia pirmą kartą muzikos istorijoje panaudojamas savitas tambour suderinimo intervalas. „Win-Bang“ trio yra surengęs tris sėkmingus muzikinius turus Europoje 2009 m., 2011 m. ir 2012 m. Be to, šis persų – sufijų muzikos ansamblis bendradarbiauja su legendiniu Tadžikistano dainininku Ostad Dolatmand Kholf.

Visi „Win-Bang“ trio nariai yra kilę iš Irano ir yra meistriškai įvaldę tradicinius muzikos instrumentus. Masoud Arzanlou dar būdamas dešimties metų pradėjo mokytis sufijų ir tradicinės muzikos iš žymių persų meistrų tokių kaip Ustad Seyed Khalil Alinejad. Masoud yra ne tik be galo gabus ir profesionalus tambour muzikantas, tačiau kartu aukšto lygio tar bei setar instrumentų atlikėjas. Jo solo albumas „Serenity to Empyrean“ buvo pramintas tambour muzikos revoliucija.

Trio narys Pasha Karami 14-os metų tapo puikaus tombak atlikėjo Navid Afghah mokiniu, 2002 m. užėmė pirmąją vietą jaunųjų tombak muzikantų tarpe Shiraz muzikos festivalyje. Jis akomponavo daugybei garsių pasaulio muzikantų: Hossam Ramzy, Ustad Dolatmand Kholf, Arto Tunchbayachian, rengė pasirodymus kartu su Irano įžymybėmis Hamid Motebassem ir Salar Aghili. Pasha vienintelis iš trio narių gyvena Nyderlanduose (kiti – Irane), kuriuose yra įsitraukęs į aktyvią ansamblių „Mezrab Ensemble“, „Synergy World Rythm“ ir „Beduin“ veiklą.

Trečiasis ansamblio narys Samer Habibi studijavo Teherano muzikos konservatorijoje, buvo kelių žinomų kamanche meistrų mokinys, o vienas jo mokytojų buvo garsusis Kamran Daaroghe. Samer yra laikomas vienu iš geriausių Irano kamanche atlikėjų bei garsėja šių instrumentų gamyba. Jis yra surengęs pasirodymus drauge su legendiniais Irano muzikantais Ustad Shahram Nazeri, Ustad Mohammad Reza Darvishi ir Homayoon Shajarian.

„Win-Bang“ trio muzika – tai pirmykščių persų melodijų ir šiuolaikinės muzikos elementų sintezė. Dvasinga sufijų ir senovinė persų muzika, kone švento instrumento tambour garsai, susiliejantys su meistriškai kuriamomis kamanche ir tombak melodijomis, sukuria darnią ir sakralią muzikinę erdvę, pavergiančią klausytojų širdis.

Koncertai:
Lapkričio 12d. Rusų dramoso teatras, Vilnius
Lapkričio 13d. Žalgirio arenos amfiteatras, Kaunas

Daugiau informacijos www.gmgyvai.lt

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai