Labdaringas koncertas „Nedelsk!” projektui

Labdaringas koncertas „Nedelsk!” projektui
 
Klasikinės muzikos festivalis „Muzika virš senamiesčio“ vienos gražiausių metų šventės – Joninių – išvakarėse, birželio 23 d. rengia labdaringą koncertą, skirtą paremti krūties vėžio prevencijos projektą „Nedelsk!“. Visi už bilietus gauti pinigai atiteks projektui „Nedelsk!“, o koncerte dalyvaujantys atlikėjai dėl šio kilnaus tikslo atsisakė savo honoraro.
 
Labdaringas koncertas vyks Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje. Tai unikali erdvė, pasižyminti fantastiška akustika ir nenusakomo grožio natūraliomis, šimtmečius skaičiuojančiomis dekoracijomis, kurioje puikiai skambės iškilių muzikos ir teatro pasaulio atstovų atliekami kūriniai. Visi atlikėjai buvo sužavėti idėja – savo talento pagalba prisidėti prie tokio kilnaus tikslo, todėl šiam koncertui itin kruopščiai rinkosi kūrinius. Pianistas Rokas Valuntonis gros K. Debiusi „Fejerverką“ – kūrinį, kuris, kaip pats atlikėjas sakė, „paperka tiek tarptautinę, tiek vietinę publiką“. Armėnų kilmės, bet visą savo talentą nuo vaikystės dovanojanti Lietuvai, pianistė Rima Chačiaturian skambins J. Bramso baladę Op. 10, nr. 1 – kompoziciją, jau tampančia jos vizitine kortele. „Šis kūrinys mane visada pripildo šilčiausių jausmų, tokiais ir norėsiu pasidalinti grodama šiame koncerte“ – kalbėjo pianistė. Koncerte taip pat skambės Lietuvos publikai puikiai pažįstamų ir mylimų operos solistų Onos Kolobovaitės ir Merūno Vitulskio balsai. Scenoje pasirodys visada savo talentu žavintys aktoriai Jonas Braškys bei Larisa Kalpokaitė.
 
Šiuo metu mūsų šalyje gyvena per 10 000 moterų, kurioms buvo nustatytas krūties vėžys ir taikytas gydymas. Be to, kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 1 300 naujų krūties vėžio susirgimų, o mirtingumo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Laiku diagnozavus krūties vėžį išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų.
 
Jau aštuntus metus į miestus bei seniūnijų centrus, įmones ir organizacijas atvyksta „Nedelsk!“ „Rožinio kaspino“ autobusiukas, kad moterys pamatytų švietėjiškus filmus, išgirstų paskaitą apie ligos požymius, išmoktų surasti navikus mokomuosiuose muliažuose, taip pat kad per dieną bent 100-as moterų galėtų nemokamai konsultuotis su geriausiais šalies radiologais ir mamologais.
 
Nuo 2003 m. „Nedelsk!“ projekte nemokamai patikrinta daugiau nei 60 000 Lietuvos moterų ir rasta apie 600 krūties vėžio įtarimo atvejų.
 

Renginio vieta: Lietuvos teatro, kino ir muzikos kiemas, Vilniaus str. 47-9A, Vilnius.
Renginio data: 2010 birželio 23 diena, 21:00 val.
Renginio trukmė: 1 val. 30 min. 
Durys atidaromos: 19:00 val.
 
Bilietų kaina nuo:
 20 - 50 Lt (paslaugos mokestis iki +3 Lt/bilietui imtinai; rezervacijos mokestis +5 Lt/bilietui, rezervuojant bilietus internetu ar trumpuoju numeriu ir atsiimant juos kasose). 
 
Nuolaidos (taikomos kasose): NE.
 
Vaikai įleidžiami nemokamai:
NE.
Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE. 
Renginio organizatorius CULTURE4U ir onkologinio švietimo iniciatyva NEDELSK!
Daugiau informacijos: NĖRA.

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai