Now Reading
Magnetinės bangos: štai, ką gali sukelti didelis jų aktyvumas šiomis dienomis

Magnetinės bangos: štai, ką gali sukelti didelis jų aktyvumas šiomis dienomis

Magnetinės bangos. Saulės aktyvumas

Spalio 3 dieną mus pasiekė magnetinės bangos, kurių aktyvumas bus numatomas iki pat sekmadienio (spalio 6 dienos).

Šiaurės pašvaisčių entuziastai jau laukia giedro dangaus lopynėlių, kad galėtų įamžinti grąžiąją magnetinių bangų pusę, tačiau, kokį poveikį tokia audra daro mūsų organizmams? Apie tai plačiau pakalbėsime straipsnyje.

Magnetinių bangų aktyvumas šeštadienį

Spalio 4-ąją, penktadienį magnetinio lauko aktyvumas buvo padidėjęs. Ryte siekė 6-6,67 balo, dieną svyravo tarp 4-6,33, o naktį pakilo net iki 7 balų.

Šeštadienį, spalio 5-ąją, taip pat prognozuojamas padidėjęs aktyvumas, ypač ryte, kai jis sieks 6,33 balo. Vėliau aktyvumas mažės iki 5,33 ir 3,67 balų.

Magnetinės bangos. Saulės aktyvumo grafikas
Saulės aktyvumo grafikas Šaltinis Wwmtcom

Magnetinių bangų poveikis

Magnetinės audros, dar žinomos kaip geomagnetinės audros ar Saulės audros, atsiranda, kai Saulės plazma pasiekia Žemę ir suspaudžia jos magnetinį lauką.

Didelės energijos dalelės prasiskverbia į atmosferą ir sukelia sūkurines elektros sroves, kurios trikdo magnetinį Žemės lauką.

Stiprios Saulės audros gali sukelti radijo ryšio ir telekomunikacijų trikdžius, taip pat sukelti ryškias šiaurės pašvaistes. Nors mokslininkai nesutaria vieningai, kaip magnetinės audros veikia sveikatą, pastebėta, kad jos gali turėti įtakos jautriems žmonėms ir lėtinių ligų turėtojams. Kai audros yra stiprios, poveikį gali jausti ir sveiki žmonės.

Magnetinių audrų poveikis sveikatai gali pasireikšti šiais simptomais: galvos skausmas, pykinimas, silpnumas, mieguistumas, padidėjęs kraujospūdis, raumenų ir sąnarių skausmas.

Tyrimai rodo, kad per magnetines audras padaugėja širdies priepuolių ir insulto atvejų. Europeantimes.news teigiama, kad šių ligų atvejų padaugėja apie 20 proc. . Visgi, svarbu atsiminti, kad galvos skausmas, tachikardija ir kiti simptomai gali būti sukelti ir kitų priežasčių, pavyzdžiui, atmosferos slėgio pokyčių.

Magnetinės bangos. Saulės aktyvumo poveikis.

Magnetinės bangos: kaip „išgyventi” padidėjusį jų aktyvumą?

Magnetinių audrų metu svarbu pasirūpinti savo sveikata. Hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir mažinti druskos suvartojimą, kadangi druska sulaiko skysčius ir didina kraujospūdį.

Audrų metu gali padidėti nerimas, lėtinės ligos gali paūmėti, o alergijos tapti stipresnės.

Kad jaustumėtės geriau ir apsisaugotumėte nuo magnetinių audrų poveikio, valgykite sveiką maistą – daugiau vaisių ir daržovių, mažiau riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto.

Atsisakykite žalingų įpročių: rūkymo, alkoholio, kavos (galima ją pakeisti žalia ar žolelių arbata).

Mankštintis ir vaikščioti – puikus būdas jaustis geriau, bet venkite per daug intensyvių treniruočių.

Reguliariai vėdinkite patalpas ir eikite miegoti tuo pačiu laiku, kad užtikrintumėte gerą poilsį.

Magnetinės bangos. Saulės aktyvumo poveikis. Rekomenduojamas poilsis
Magnetinės bangos Saulės aktyvumo poveikis Rekomenduojamas poilsis

Magnetinės bangos šiaurės pašvaisčių entuziastams

Šįkart orų prognozės pašvaisčių mylėtojams – ne pačios palankiausios. Debesys, beveik visoje Lietuvoje aptraukę dangų, neleis pasimėgauti nuostabiu reginiu.

Tačiau dėl pastaruoju metu pastebimo vis dažnesnio Saulės aktyvumo, galime tikėtis, jog šiaurės pašvaistėmis pasidžiaugti tikrai dar daug bus progų.


Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt