Dėkingumas – tai emocija, kuri gali pakeisti ne tik mūsų požiūrį į gyvenimą, bet ir sveikatą. Jis padeda stiprinti socialinius ryšius, mažinti vienatvės jausmą ir netgi gali turėti įtakos ilgaamžiškumui. Naujausi tyrimai rodo, kad dėkingumas gali būti viena iš paprasčiausių ir veiksmingiausių priemonių rūpinantis savimi ir aplinkiniais. Sužinokite, kaip dėkingumas prailgina gyvenimą pasak mokslininkų.
Dėkingumas prailgina gyvenimą: tyrimo rezultatai
Medikai ir mokslininkai vis dažniau kalba apie dėkingumo svarbą emocinei bei fizinei sveikatai. Naujas tyrimas, kurį publikuoja JAMA Psychiatry ir apžvelgia Harvard Health Publishing, atskleidžia, kad dėkingumo jausmas gali turėti teigiamą poveikį kovojant su širdies ir kraujagyslių ligomis.
Tyrime dalyvavo daugiau nei 49 000 moterų, kurių vidutinis amžius buvo 79 metai. Moterys vertino savo dėkingumo lygį atsakydamos į šešis klausimus, tokius kaip „Aš turiu daug priežasčių už ką būti dėkinga“ ar „Jei reikėtų sudaryti sąrašą visų dalykų, už kuriuos esu dėkinga, jis būtų labai ilgas“. Praėjus trims metams, tyrėjai peržiūrėjo jų medicininius įrašus ir nustatė, kad didžiausio dėkingumo lygio moterys turėjo 9% mažesnę mirties riziką.
Be to, dėkingumas pasirodė ypač svarbus kovojant su vienatve. Profesorius James Hittner rado, kad žmonės, turintys aukštą dėkingumo lygį, jaučiasi vieniši 62% rečiau. Neuromokslininkai pabrėžia, kad dėkingumas aktyvuoja smegenų sritis, atsakingas už džiaugsmą ir socialinius ryšius.
Dėkingumo praktika yra paprastas būdas pagerinti gyvenimo kokybę. Kasdien užsirašykite bent tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi – tai gali būti kasdienės akimirkos ar išgirsti nuoširdūs žodžiai. Tokia praktika ne tik stiprina emocinį atsparumą, bet ir gali prisidėti prie ilgesnio ir laimingesnio gyvenimo.
Dėkingumas yra ne tik būdas pagerinti savo emocinę būseną, bet ir stiprus įrankis geresnei fizinei sveikatai. Pradėjus kasdien skirti laiko dėkingumo praktikoms, ne tik sustiprinsite socialinius ryšius, bet ir sumažinsite stresą bei sustiprinsite organizmo atsparumą ligoms. Tai įprotis, galintis ne tik pagerinti gyvenimo kokybę, bet ir prailginti jo trukmę. Tad nepamirškite: kiekviena diena gali būti pradėta nuo mažų, bet reikšmingų padėkų už tai, ką jau turite.
Šaltinis: https://tsn.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.