Now Reading
Sprogimas Minske: liudininkų pasakojimai ir kaltųjų paieškos

Sprogimas Minske: liudininkų pasakojimai ir kaltųjų paieškos

Sprogimas Minske: liudininkų pasakojimai ir kaltųjų paieškos

Po vakarykščio išpuolio Baltarusijos sostinės Spalio metro stotyje daugelis net negalėjo suprasti, kas vyksta. Žmonės bėgo kruvini, suplėšytais drabužiais ir suodinais veidais. Sprogimo galia prilygo 5 kilogramams trotilo. 

„Moterys verkė ir klykė, o vyrai, kurie nebuvo sužeisti, leidosi atgal į metro, siekdami išgelbėti kitus. Degėsių kvapas buvo jaučiamas net gatvėje. Mačiau daugybę sužeistųjų. Visi buvo šokiruoti“, – Kommersant.ru teigė Minsko gyventoja Julija Kuzimenko. Sprogimo metu ji buvo beišeinanti iš metro, ir tik išgirdo stiprų sprogimą, o tada pamatė išnešamus sužeistuosius. 

Kitas įvykio „Oktyabrskaja“ stotyje liudininkas Igoris sprogimo metu buvo pačiame metro ir matė daugybę sužeistųjų. Minskiečio teigimu, jis iš požemio padėjo išnešti 6 jaunuolius, rašo Newsru.com.

Šiandien Baltarusijos Vidaus reikalų ministerija išplatino galimai išpuolį įvykdžiusio asmens fotorobotą. Asmuo esą vidutinio ūgio, kaukazietiškos išvaizdos, vilkėjo tamsiai mėlyną striukę, buvo užsimaukšlinęs mėlyną kepurę ir nešėsi juodą sportinę tašę, galimas amžius 25-35 metai, praneša News.life.ru. Pareigūnų duomenimis, yra dar 2 prie šio išpuolio prisidėję asmenys, tačiau tyrimo duomenys neatskeidžiami. 

 Netoli metro vakar buvęs studentas Maksas Levas pasakojo, esą greitosios pagalbos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai atvykę labai greitai. Judėjimas Nepriklausomybės prospektu buvo sustabdytas, o policija aptvėrė teritoriją. Jis viską filmavo ir patalpino „Twitter“, o tada buvo nustumtas toliau. 

Studento teigimu, žmonės prie metro kiek paėjus šokui, ėmė svarstyti galimas sprogimo versijas: „Pagrindinės dvi: arba tai Baltarusijos valdžios institucijų darbas, siekiant atitraukti piliečių dėmesį nuo ekonominių ir kitokių problemų, arba tai opozicijos darbas, kuri tai padariusi siekdama destabilizuoti šalį“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Sprogimo metu metro stotyje galėję būti apie 300 asmenų. 157 žmonės buvo sužeisti. Nors tvirtinama, kad žuvusiųjų yra apie 12, socialiniuose tinkluose sklando informacija apie 30 žuvusiųjų. 

Taip pat abejojama, ar buvo tik viena bomba. Liudytojų parodymai prieštaringi – vieni teigia bombą sprogus perone, kiti – traukinyje, treti – ant eskalatoriaus.

Rytoj Baltarusijoje skelbiama gedulo diena. 

Nerijus Drochneris 
Nuotrauka: forum.onliner.by

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt