10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

Laikas.lt

Šerlokas Holmsas yra žymiausias visų laikų detektyvas, kurį pasauliui pristatė Britų rašytojas Seras Arturas Konanas Doilis. Knygos apie šį seklį yra nuolatos perleidžiamos, o kiekvienais metais sukuriamas bent vienas filmas A.K. Doilio apsakymų motyvais.

Lietuvoje šis seklys taip pat yra labai mėgstamas skaitytojų. Siūlome susipažinti su juo iš arčiau ir pateikiame jums 10 įdomiausių faktų apie Šerloką Holmsą ir jo bendražygį daktarą Vatsoną.

1. 1964 metais istorijos apie Šerloką Holmsą buvo antros pagal perkamumą po Biblijos.

2. Ar žinojote, kad Šerlokas Holmsas realiame gyvenime yra priimtas į Karališkąją Chemijos Draugiją kaip tikras asmuo? 2002 metais Draugija paskelbė Šerloką Holmsą garbės nariu.

3. Iki 1990 metų turistams norintiems surasti Šerloko Holmso muziejų Anglijoje tekdavo pavargti, mat visi muziejaus ieškodavo Kepėjų gatvėje 221B, vietoje, kur gyveno Šerlokas Holmsas. Deja, toks adresas buvo A. K. Doilio išmonė, o muziejus buvo įsikūręs Kepėjų gatvėje 239. Dėl šios priežasties 1990 metais muziejui išimties tvarka buvo suteiktas naujas adresas – Kepėjų gatvė 221 B.

4. „Elementaru, Vatsonai“ yra žymiausia ir daugiausiai cituojama Šerloko Holmso frazė, tačiau nedaugelis žino, kad ji niekada nebuvo ištarta. Arturas Konanas Doilis mėgo išsireiškimus „elementaru“ ir „mano mielas Vatsonai“, tačiau juos naudodavo atskirai. Ilgainiui Šerloko Holmso gerbėjai pradėjo vartoti išsireiškimą „elementaru, Vatsonai“ ir jis prigijo taip, kad dauguma galvoja jį iš tiesų egzistuojant.

5. Nors daugelis galvoja, kad dakataras Vatsonas buvo vienintelis Šerloko draugas, kuriuo jis pasitikėjo, tai nėra visiškai tiesa. Apsakyme „Baskervilių šuo“ Šerlokas pasiunčia Vatsoną šnipinėti, kas vyksta Baskervilių rūmuose, tačiau netrukus pats ten atvyksta, nepasitikėdamas daktaru. Kitame apsakyme Šerlokas apgauna Vatsoną, kad serga nepagydoma liga, nes netiki, kad jis išlaikys paslaptį, kad detektyvas iš tikrųjų yra sveikas.

6. Holmsas nuolatos kritikuodavo Vatsono rašymo stilių. Šerlokui nepatiko, kad Vatsonas bylas aprašydavo kaip istorijas, nuošalyje palikdamas mokslines detales.

7. Šerloko Holmso personažas buvo parašytas pagal vieną iš Arturo Konano Doilio profesorių universitete Džosefą Belą.

8. Pirmą kartą filme Šerlokas Holmsas pasirodė dar 1900 metais. Filmas netruko nei minutės. Manoma, kad Holmsas yra dažniausiai kine įkūnijamas personažas per visą istoriją. Iki šiol jau yra sukurta daugiau nei 220 filmų apie jį.

9. Microsoft Windowx XP operacinės sistemos klaidų panaikinimo programa vadinosi dr. Vatsonas.

10. Šerlokas turėjo brolį Maikroftą Holmsą, kuris buvo labai stambus ir sunkiai judėjo. Tačiau, kai kurie jo gabumai net lenkė brolį. Dėl savo kūno sudėjimo Maikroftas dirbo Britų žvalgybos pogrindyje ir operacijose nedalyvaudavo.
 

detektyvas, įdomūs faktai, Knyga, šerlokas holmsas, „Šerloko Holmso ir daktaro H. Vatsono istorijos“

Naujausi komentarai
Saulius
2021-06-04, 10:08
Knygos pandemijos laikotarpiu vienas iš išsigelbėjimų nuo rutinos ir izoliacijos. Ir aplamai knygos, ypač kokia klasika, naudą duoda smegeninei
2020-11-01, 23:17
Dr. Obodubu pirmadienis yra pripažintas visame jūrų karalystės pasaulyje. Kaip vienas iš geriausių laimingų ir galingiausių vietinių kerų daktarų nuo savo protėvių laivo pradžios iki šiol dr. Obodubu pirmadienis gyvena stipriai tarp visų kitų vietinių gydytojų. niekada nebuvo jokios negalimybės formos, nepriklausančios nuo daktaro Obodubu pirmadienio, nesvarbu, koks atstumas turi problemų ar situacijos, tereikia tikėti vietiniu gydytoju dr. Obodubu pirmadieniu, kuris veikia, jis visada perspėja niekada nesulaukti savo kerų, jei netikite ar negalite vykdyti jo nurodymų. vietinis gydytojas dr. Obodubu pirmadienis paskiria teikti paslaugas tiems, kuriems reikalinga dvasinė pagalba, nepaisydami jūsų situacijos sunkumo ar atstumo tol, kol vanduo, jūra, vandenynas, ežeras, upė, smėlis ir kt. tu, tada tavo gyvenimo problemos būtų valdomos po tavo koja. jei jums reikia dvasinės pagalbos, kreipkitės į gydytoją Obodubu telefonu: +2349058774809
Susigrąžink savo meilę
Įsčių vaisius
Fibroid
Verslo bumas
Finansinis proveržis
Praturtėk be ritualo
Daryk taip, kaip aš sakau
Blogas sapnas
Pažadėk ir nepavyks
Epilepsija
Žemės / teismo byla
Psichinis sutrikimas
Politinis paskyrimas
Vizų patvirtinimas
Vėžys
Egzamino sėkmė
Išleisk ir sugrįžk
Sėkmės
Natūralus Neathas
Hipertenzija
Insultas
Pjautuvo ląstelė
Impotencija
Laimėk teismo bylą
Paaukštinimas darbe
Komanduojantis tonas
Apsauginis žiedas
Santuokos sėkmė
Meilės žiedas
Palankumo žiedas
Atgaukite prarastą šlovę
Dvasinė galia Dievo žmonėms
Kelionių sėkmės žiedas
Darbo sėkmė
Lotto / Pool Win / betnaija win
Ir daugelis
Daugiau skubėkite paskambinti arba susisiekite su „WhatApp Baba Doctor“ gydytoju Obodubu pirmadienį +2349058774809 dėl dvasinių problemų šiandien, ir jūs tikrai išspręsite visus savo sunkumus
2020-11-01, 23:12
Sveiki atvykę į iliuminatų pasaulį. Pritraukite vargšus, vargstančius ir talentingus į šlovės ir turtų žiburį. Gaukite žinių, galios, pinigų, saugumo, pripažinkite savo versle, politinėse varžybose. Pakilkite į viršų, kad ir ką darytumėte, būkite apsaugoti dvasiniu ir fiziniu požiūriu! Visa tai pasieksite akies mirksniu, kai pradėsite veikti DIDŽIOJE ŠVIESOS TEMPLE. Kai būsite pakviesti į ILLUMINATI EMPIRE, turėsite daugybę privalumų, tokių kaip turtas, šlovė, gera sveikata. Ir dar. Susisiekite su šventykla per „WhatsApp +1“ ((646)328-7046)
2020-10-25, 23:27
Hello every one my I want to use this medium to appreciate Dr obodubu monday a great spell caster for helping me retrieving back my relationship with my ex lover when he ended and turned back on me for quite a long time now (6 months ago) He performed a spell for me and within 48 hours after the spell had been cast I receive a text from my ex saying that he is sorry for the pains and tears that he had caused me and that he will not do such thing to me again in his life. I was surprised but later accepted him back again. Anyone that is in the same line of problem or different one that want to contact a spell caster should happily contact Dr obodubu monday now on this email address:[email protected] or you can contact him through his whatsapp line +2349058774809
2020-06-15, 15:34
Per mėnesį uždirbu daugiau nei 13 tūkst. Girdėjau, kaip kiti žmonės pasakojo, kiek pinigų galiu užsidirbti internete, todėl nusprendžiau ištirti. Na, viskas buvo tiesa ir tai visiškai pakeitė mano gyvenimą. Aš tai darau.
:) ir sėkmės :)
OVDJE ➤➤ http://www.cashflow77.com/
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai