Mokslininkai Pietų Afrikoje aptiko mažiausio žinomo žmogaus giminaičio liekanas, atskleidžiančias naujas detales apie senovės žmonių gyvenimą. „Live Science“ praneša, kad suaugęs Paranthropus robustus individas mirė maždaug prieš du milijonus metų, o jos ūgis siekė vos 1,03 metro. Remiantis kaulų forma, ekspertai mano, kad šis žmogaus giminaitis buvo jauna suaugusi P. robustus rūšies patelė, dar žinoma kaip tvirtasis australopitekas dėl didelių dantų ir veido. „Ji tikrai buvo stipri dubens ir klubų srityje. Tačiau jos kojų kaulai nėra tokie išskirtiniai – ir tai yra vienas keisčiausių dalykų šiose fosilijose“, – teigė tyrėjas Pickeringas.
Kaulų analizė taip pat padėjo nustatyti šios patelės mirties priežastį: ją suėdė leopardas. Tyrėjų teigimu, leopardai paprastai tūno medžiuose netoli urvų įėjimų ir renkasi maždaug 25 kilogramus sveriantį grobį. Patelė, kurios liekanos buvo aptiktos, svėrė apie 27,4 kilogramus.
Aptiktos fosilijos atskleidžia naujas detales apie šių senovės hominidų gyvenimą, tačiau mokslininkai vis dar nežino, kodėl jie buvo tokie maži. Šis atradimas atveria naują langą į praeitį, leidžiantį geriau suprasti žmogaus evoliuciją ir senovės žmonių prisitaikymą prie aplinkos.

Mažiausias žmogaus giminaitis: papildomos detalės ir kontekstas
- Paranthropus robustus: Ši rūšis, gyvenusi Pietų Afrikoje, buvo žinoma dėl savo galingų žandikaulių ir didelių krūminių dantų, kurie leido jiems maitintis kietu augaliniu maistu.
- Mažas ūgis: Mažas patelės ūgis kelia klausimų apie šios rūšies dydžio variacijas ir galimas priežastis, tokias kaip mityba, aplinkos sąlygos ar genetiniai veiksniai.
- Leopardo ataka: Mirties priežastis, nustatyta pagal kaulų pažeidimus, suteikia vertingos informacijos apie plėšrūnų ir hominidų sąveiką senovės Afrikoje.
- Moksliniai tyrimai: Šis atradimas yra dalis nuolatinių mokslinių tyrimų, siekiančių atskleisti žmogaus evoliucijos paslaptis ir suprasti mūsų protėvių gyvenimo būdą.
- Neandertaliečių išnykimas: Šiame straipsnyje taip pat minima, kad mokslininkai atskleidė neandertaliečių išnykimo paslaptį. Priežastis nebuvo katastrofiniai įvykiai, o mums įprastos ligos. Tai parodo, kad net ir didelės evoliucijos sėkmės lydimos rūšys gali būti pažeidžiamos paprastų ligų.
Šie atradimai ir tyrimai nuolat plečia mūsų žinias apie žmonijos praeitį ir padeda geriau suprasti savo vietą evoliucijos istorijoje.
Šaltinis: https://www.livescience.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.