Organinis sodininkystė yra vis labiau populiarėjanti, kadangi vis daugiau žmonių renkasi savų derlių. Svogūnai ir česnakai yra populiarūs pasirinkimai. Šie svogūninių augalų šeimos nariai, į kuriuos taip pat įeina ir šalotiniai svogūnai, yra ne tik kulinariniai favoritai, bet ir vertinami dėl savo privalumų sveikai.
Neturite sodo ar pakankamai vietos prie namų; pakaks mažo balkono ir kelių vazonų. Per maždaug 6-7 mėnesius galėsite mėgautis savo darbo vaisiais.
Auginti česnakus ir svogūnus namuose yra paprasta ir naudinga. Šios daržovės žinomos dėl savo išskirtinio skonio ir sveikatą skatinančių savybių. Jei norite juos auginti, svarbu suprasti geriausias sodinimo technikas ir priežiūros reikalavimus, kad užtikrintumėte gausų ir kokybišką derlių.
Kaip auginti svogūnus ir česnakus
Svogūnai ir česnakai, nors ir skirtingai auginami, turi panašius, nesudėtingus priežiūros reikalavimus. Jie klestės gerai drenuojamoje, kompostu praturtintoje dirvoje, vengiant per didelio laistymo. Tačiau per daug maistingų medžiagų gali sukelti jų puvimą.
Optimalus sodinimo laikas ir dirvos paruošimas
Svogūnams: Pradėkite sėti sėklas arba svogūnus. Regionuose su sezoniniais pokyčiais svogūnus sodinkite pavasarį (kovo arba balandžio mėn.). Pasirinkite vazonus, kurių gylis ir plotis yra apie 30 cm, kad juose tilptų bent du svogūnai. Rinkitės lengvą, gerai pralaidžią dirvą, sumaišytą su natūraliomis trąšomis.
Česnakams: Pasodinkite atskiras česnako skilteles į vazonus su drenažo angomis ir žvyro sluoksniu geresniam vandens nutekėjimui. Skilteles sodinkite 10 cm gyliu, smailiu galu į viršų, palaikydami maždaug 8 cm atstumą tarp jų. Česnakai geriausiai auga saulėtoje vietoje, laistant vidutiniškai, apie kartą per savaitę.
Svogūnų auginimas
Paruoškite dirvą, kad ji būtų puri, nei molinga, nei smėlėta, kad palengvintumėte svogūnų augimą. Sodinukus sodinkite apie 2,5 cm gylyje ir pradžioje laikykite viduje, kol pasirodys daigai, paprastai po mėnesio. Tam, kad dygimas vyktų greičiau, galite nupjauti kelis milimetrus svogūno sodinuko viršūnėlės.
Česnakų auginimas
Paruošę vazoną su drenažu, tinkamai sudėkite česnako skilteles ir užtikrinkite, kad jos gautų tiesioginę saulės šviesą. Minimalus laistymo poreikis sumažina per didelės drėgmės riziką, kurios česnakai nemėgsta.
Derliaus nuėmimas ir saugojimas
Svogūnai: Svogūnai gali būti skinami „žali“ arba paliekami iki lapų vytimo, ilgesniam laikymui. Raudonieji svogūnai nuimami visiškai nudžiūvus lapams – paprastai liepos ar rugpjūčio mėnesiais.
Česnakai ir šalotai: Palaukite, kol nudžius bent du trečdaliai lapų – paprastai iki birželio pabaigos ar liepos pradžios česnakams ir pilkiesiems šalotoms. Rožiniai šalotai skinami liepos ar rugpjūčio mėnesiais. Tinkamas derliaus nuėmimo laikas užtikrina geriausią laikymo kokybę.
Auginant svogūnus ir česnakus namuose gaunamas šviežias, ekologiškas derlius ir drauge įdomi veikla. Šios instrukcijos padės jums džiaugtis daugybe šių daržovių privalumų – nuo skanesnių patiekalų iki sveikatos gerinimo. Be to, tai puikus būdas sutaupyti pinigų, nes nereikės pirkti jų parduotuvėje. Augindami patys, galėsite kontroliuoti auginimo procesą ir užtikrinti geriausią kokybę.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.fakake.com/onions-and-garlic-how-to-grow-them-at-home-and-save-a-lot-of-money/