Now Reading
Valgome ne tik sveikai, bet ir dažnai

Valgome ne tik sveikai, bet ir dažnai

Valgome ne tik sveikai

Sportokuras.lt

Šeši nedideli patiekalai per dieną – tai taisyklė, padedanti išlaikyti mažą skrandžio tūrį, didinanti vandens, baltymų bei ląstelienos suvartojimą. Sportininkai žino, jog dažnas valgymas ne tik leidžia auginti liesą raumenų masę, bet ir palengvina organizmui virškinimo naštą.

Tačiau tokia gausi mityba – tai ne po ranka pasitaikiusio traškučių pakelio ištuštinimas. Norint džiaugtis tobulėjančia figūra, maitintis reikia ne tik dažnai, bet ir sveikai. Nors bendrų ir visiems tinkančių taisyklių nėra, „Sporto kuras“ nori pasidalinti keliomis gairėmis, padėsiančiomis patiems nusistatyti savo kelią sveiko ir stipraus kūno link.

  • Per dieną suvartokite du gramus baltymų vienam kūno kilogramui
  • Išgerkite 30 mililitrų vandens vienam kūno kilogramui
  • Nepamirškite iš karto po treniruotės valgyti greitai virškinamais baltymais ir angliavandeniais praturtintą maistą
  • Visada valgykite pusryčius
  • Stenkitės atsisakyti cukraus ir visų pusgaminių
  • Norėdami savo treniruotėms įkvėpti naujos energijos, pagalvokite apie maisto papildus

Apsirijimo dieta

Na, pavadinimas gal ir skambus, bet… Būtent taip galima vadinti visų ankstesnių sportininkų dietą. Jie valgydavo viską! Žinoma, vengdavo nesveiko maisto, tačiau tikrai neatsisakydavo vakare sukirsti didžiulį kepsnį su daržovėmis ir bulvėmis. Keptuvėje liko dar gabalėlis mėsos? Dėkite greičiau į lėkštę!

Šiandienos standartais tai skamba keistokai. Tačiau jei tai veikdavo anksčiau, kodėl turėtų neveikti dabar? Neverta savęs apriboti vien salotų lapų ir sprangios vištienos krūtinėlės valgymu. O ir patarlė sako „netaisyk to, kas nesulūžę“! Didelį fizinį krūvį patiriantis organizmas gali suvirškinti beveik viską (jei tik tai nėra parduodama greitojo maisto restoranuose).

Trys svarbiausi patiekalai

Pusryčiai. Jog išvengtumėte nesusipratimų ir skubėjimo, apie pusryčius pagalvokite jau iš vakaro. Galite juos pasiruošti, o ryte tik pasišildyti. Arba bent jau nuspręskite, ką gaminsite.

Ir ne, mums visai nerūpi, kad Jūs neturite laiko – pusryčiai yra pats svarbiausias dienos valgis norint tiek sulieknėti, tiek užsiauginti raumenis. Mes taip sakome ne todėl, jog taip kalbėdavo ir Jūsų tėvai – mes patys niekada neleidžiame sau sutikti ryto alkaniems. Daug baltymų ir angliavandenių tarsi užpils pilną baką degalų!

Po treniruotės. Padarykite paslaugą savo raumenims ir padėkite jiems atsistatyti iš karto po treniruotės suvartodami daug baltymų ir angliavandenių, taip užkirsdami kelią raumens audinio irimui.

Prieš miegą. Nors visos moterys iki šiol tvirtai įsikibusios į „nevalgymo po 18 valandos“ taisyklę, iš tiesų vėlyvas užkandis gali sustabdyti katabolizmo (irimo) procesus. Jūs juk norite sudeginti riebalus, o ne sunaikinti savo raumenis, tiesa?

Pasirinkite lėtai virškinamus baltymus – kazeiną. Jo gausu pieno produktuose, todėl prieš eidami miegoti suvalgykite bent liesos varškės pakelį.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Gaminkite į priekį

Išvardinome tik tris valgymo laikus, kurių praleisti nevalia. Tačiau ką rinktis per likusius tris, įsiterpiančius tarp jau aukščiau minėtų? Ypač, jeigu nesate didelis mėgėjas stovėti prie viryklės?

Gaminkite didesniais kiekiais! Pašildytas mikrobangų krosnelėje maistas nepraranda savo svarbiausių savybių, todėl mėsos patiekalus galite gaminti vieną ar du kartus per savaitę, kitomis dienomis pietų ruošimui užtrukdami vos kelias minutes.

Daug pastangų nereikalauja ir tokie angliavandenių šaltiniai kaip virti ryžiai ir avižų dribsnių košė. Užkimškite virtuvės spinteles uogomis, citrusiniais vaisiais ar bulvėmis ir pamiršite situaciją, kuomet atsistojus prieš šaldytuvą tenka sau užduoti klausimą „o ką man valgyti?“

Matykite rezultatus

Suteikite šešių patiekalų dietai šansą ir sąžiningai laikykitės jos dvi savaites. Tada pažvelkite į save ir savo savijautą. Rezultatai niekada nėra pasiekiami lengvai, todėl jei ištvėrę tas kelias trumpas savaites pastebėsite gerėjančią savijautą – nesustokite ir tokį mitybos būdą paverskite nuolatiniu gyvenimo palydovu.

Sportuokite, valgykite ir mėgaukitės tuo, ką darote!

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt