Kraujažolę galima pritaikyti įvairiai, priklausomai nuo norimo poveikio ir pageidaujamos vartojimo formos:
Tinktūra (koncentruoti lašai): Greitai veikianti tinktūra, puikiai tinka esant ūmiems susirgimams ar norint sustiprinti imuninę sistemą. Paruošiama užpilant džiovintas kraujažoles aukšto laipsnio spiritu (pvz., degtine) ir laikant 4-6 savaites, kasdien purtant. Paruošta tinktūra laikoma tamsiame stikliniame butelyje. Dozė: 3-5 ml (apie 1 arbatinis šaukštelis) tris kartus per dieną.
Užpilas (arbata): Švelnaus poveikio užpilas puikiai tinka vidiniam vartojimui, ypač sergant uždegiminiais susirgimais ar kvėpavimo takų ligomis. Paruošiama užplikydami džiovintas kraujažoles karštame vandenyje 10-15 minučių. Rekomenduojama gerti po puodelį tris kartus per dieną.
Tepalas (išorinis vartojimas): Kraujažolės tepalas skirtas išoriniam vartojimui, puikiai gydo žaizdas, mėlynes ir raumenų skausmus. Paruošiamas užpilant džiovintas kraujažoles nešiklio aliejuje (pvz., alyvuogių) 2-3 savaitėms. Po to į gautą aliejų įmaišoma ištirpinto bičių vaško (santykiu 1:4). Tepalas tepamas ant pažeistos vietos pagal poreikį.
Arbata (raminantis gėrimas): Paprastas ir lengvai paruošiamas būdas kasdien vartoti kraujažolę. Džiovinti lapai ir žiedai užplikomi karštame vandenyje 10-15 minučių. Arbata geriama prieš valgį virškinimui pagerinti arba kaip raminantis gėrimas.
Garų inhaliacija (kvėpavimo takų problemos): Šis metodas ypač veiksmingas esant peršalimui, kosuliui, slogai ar kitoms kvėpavimo takų ligoms. Užvirinkite vandenį ir į jį įdėkite saują džiovintų kraujažolių. Pasilenkite virš garuojančio vandens, užsidengę galvą rankšluosčiu, ir giliai kvėpuokite 10-15 minučių. Garai padeda atlaisvinti gleives, palengvina kvėpavimą ir ramina gerklės skausmą. Patarimas: Į vandenį galite įpilti ir keletą lašų eterinio aliejaus (pvz., eukalipto), kad padidintumėte terapinį efektą.
Košelės (žaizdos, odos problemos): Šviežių kraujažolių košelės puikiai tinka gydyti nedideles žaizdas, nudegimus, vabzdžių įkandimus, odos sudirginimus ir netgi lėtai gyjančias opas. Sutarkuokite šviežius kraujažolės lapus ir gautą masę užtepkite ant pažeistos vietos. Uždenkite švariu audiniu ir palikite kelioms valandoms. Košelė pasižymi priešuždegiminėmis ir skausmą malšinančiomis savybėmis.
Kraujažolės aliejus (masažas, odos priežiūra): Užpilas įpiltas į aliejų (migdolų, jojobos, avokado) gali būti naudojamas masažui, raumenų skausmams malšinti ir odos priežiūrai. Džiovintas kraujažoles užpilkite pasirinktu aliejumi ir laikykite šiltoje, saulėtoje vietoje 2-3 savaites, kasdien papurtydami. Po to perkoškite ir laikykite sandariai uždarytame inde.
Kraujažolės vonia (atsipalaidavimas, raumenų skausmai): Kraujažolės vonia ramina, mažina raumenų įtampą ir gerina odos būklę. Paruoškite stiprų kraujažolių užpilą ir supilkite jį į vonią. Mirkite 15-20 minučių.
Kraujažolės kompresai (uždegimai, skausmai): Šiltas kraujažolių kompresas padeda sumažinti uždegimą ir malšina skausmą. Paruoškite stiprų užpilą, pamirkykite švarią šluostę ir uždėkite ant skaudančios vietos 20-30 minučių. Uždenkite plėvele ar šiltu rankšluosčiu.
Kraujažolės medus (skonio ir terapinis priedas): Kraujažoles užpilkite medumi ir laikykite sandariai uždarytame inde kelias savaites. Gautas medus turės lengvą kraujažolės skonį ir gali būti vartojamas kaip natūralus kosulį malšinantis preparatas.